Další, v pořadí už třetí ročník StarDance je za námi. Už dva dny není žádnou novinkou, že jej poprvé vyhrála žena. Jinak to ani nešlo, do finále se dostaly dvě herečky se svými tanečními partnery. Jejich mužští soupeři opouštěli soutěž jeden po druhém. A letošní královnou parketu je padesátiletá herečka Dana Batulková.

Ta se svým tanečníkem Janem Onderem (23) porazila svou o 21 let mladší slovenskou kolegyni Zuzanu Norisovou, která tančila s Janem Klimentem a byla nazvaná princeznou StarDance.

Jen malá rekapitulace sobotního večera. Finalisté předvedli čtyři soutěžní tance. Moderátor Marek Eben to nazýval soutěží mezi duem Norisových a Batulkových.

Připomněl ale také například, že pár Batulková-Onder získal mezi fanoušky kvůli výraznému věkovému rozdílu vtipné pojmenování Milionářka a gigolo či Lesní zvěř (koloušek a....).

Zbývající šestice soutěžících nakonec předvedly krátké ukázky ze svých vystoupení. Tečku za StarDance III udělala píseň Marka Ebena a vystoupení všech tanečních párů.

Norisovi dostali od poroty více hlasů, Zuzana se projevila jako výborná tanečnice. Rozhodovali ale diváci. A jejich srdce si získala Dana Batulková a její partner. Že jde o „křivdu“, bylo zřejmé z narážek obou soutěžících i z otázek novinářů.

Norisová to nezvládla – rozplakala se!

A v obou případech tekly slzy! „Musím mluvit rychle, než se rozpláču, jak mě to dojalo,“ odbývala Batulková novináře ve chvíli, kdy se jí orosily oči. Vlhké byly ale i oči Zuzany Norisové. Ne však proto, že by plakala nad prohraným soubojem. Příčinou byl plyšový medvěda od tanečního partnera. 

„Promiňte, ale já už opravdu nemůžu dál odpovídat, hrozně mě bolí oči a musím si okamžitě vyndat čočky, jinak zešílím,“ utekla se slzami v očích a s plyšovou pandou v náručí uprostřed rozhovoru s novináři. Medvěd totiž pouštěl chlupy, a ty nesedly jejím kontaktním čočkám.
A proč vůbec dostala medvěda? „Říkala jsem mu, že má oči jako Číňan. A když už teď nebudeme trénovat, dal mi čínskou pandu jako nového tanečního partnera.“

Připomeňme, že v první sérii zazářil herec Roman Vojtek s Kristýnou Coufalovou. Vítězem druhé se stal akrobatický lyžař Aleš Valenta s Ivou Langerovou.


Zuzana Norisová s plyšovou pandou a redaktorem Ženy-in Honzou Exnerem

Hlášky, které stojí za to

Královna parketu Dana Batulková

Čtyři měsíce mě v podstatě neviděli a maminka za mě upekla i vánoční cukroví.

Bolelo to, a každý týden to bylo horší. Stejně jako ostatní jsem si natáhla nějaký sval. A kolo od kola to bylo po fyzické stránce namáhavější

Jsem šťastná, ale zároveň musím říct, že Zuzka je nejlepší tanečnice tohoto kola, to je bez diskuse.

To, co umím, ač jsem sem přišla neposkvrněná, umím díky němu (poděkovala tanečnímu partnerovi).

Vzhledem k tomu, že se na nás v televizi dívalo spíš publikum středního věku, to víceméně chápu. I když byla Zuzka lepší, sedět doma u televize, taky bych dala hlas své vrstevnici.

Ona byla nejlepší tanečnicí téhle řady. To je bez debat (o soupeřce Norisové).

Já jsem to původně chtěla tančit s kapačkama... Ještě jsem chtěla na konci zemřít (ve freestyle sehrála roli maminky vezoucí v kočárku svého tanečního partnera).

Princezna parketu Zuzana Norisová

Vždycky jsem chtěla tančit a mně se tady splnil sen.

Já vůbec nemůžu mluvit, protože jsem strašně dojatá. Hrozně jsem si to užila.

Líto je mi jenom sázkařů, kteří do mě vrazili peníze.

Porotkyně Tatiana Drexler

Dnešní večer by si zasloužil dvě královny.

Porotce Zdeněk Chlopčík

Chci vám složit oběma poklonu, protože jste se nesmírně zlepšily.

Málokdy se mi stane, že při tanci se mi udělá husí kůže, obchází mne mráz, a teď se mi to stalo.

Byl to nádherný guláš s mnoha knedlíčky (tak vysoce hodnotil quickstep Norisových).

Porotce Jaroslav Kuneš

Vy jste pohřbila všechny své mladší kolegy (Daně Batulkové).

Olympijská vítězka Barbora Špotáková

Jsem hodně zvědavá, jak by mi vybrali partnera. A pak bych ho asi spíš zvedala já než partner mě, bych je tu asi nosila na rukou (k výtce Marka Ebena, že se odmítla zúčastnit soutěže jako tanečnice).


Několik StarDance čísel

108 kostýmů bylo použito během soutěže. 54 kostýmů bylo na latinské tance - 27 dámských a 27 pánských.

54 kostýmů bylo na standardní tance. 2 měsíce měli soutěžící na nacvičení tanců pro 1. a 2. kolo soutěže.

3 dny měli soutěžící na nácvik tanců v dalších kolech. 3 hodiny denně v průměru páry trénovaly.

I tentokrát Českou televizi sledovanost potěšila

Na sobotní živý přenos se dívalo 1,7 milionu diváků, na finálový výsledek si počkalo dokonce rekordních 1,8 milionu lidí. U televizních obrazovek sedělo po celou dobu vysílání třetí řady kolem 1,5 milionu diváků.

Finále viděné objektivem


Sledovala jste sobotní finále? Dopadlo podle vašeho tipu?

Reklama