Třeba proto, že odsud za pěkného počasí dohlédnete nejen na Šumavu, ale dokonce až k zasněženým vrcholkům Alp. Já s mamkou jsme na naší „dámské jízdě“ sice tolik štěstí neměly, ale stejně můžeme výlet jen doporučit. Milešovka není osmitisícovka, to zvládnete!

Oproti takovému Mount Everestu nejvyšší hoře Českého středohoří s klidem jednu nulu uberte a jste skoro na jejím vrcholku. Milešovka totiž měří pouhých 837 metrů, takže nemusíte být horolezec, abyste ji zdolala. Pojměte to zkrátka jako „zdravotní procházku“ v mírném tempu a dejme tomu i s lehkým stoupáním po kamenité cestě. Nikam nespěchejte, nejste na závodech. A mimochodem: do batohu si připravte kvalitní větrovku. Na Milešovce totiž pořádně fičí.  

Čtěte také:

Na vrcholku vám budiž zaslouženou odměnou nejen pohled do kraje, ale také nedávno opravená restaurace. Je otevřená celoročně. Ceny v ní jsou lidové a obsluha na pohodu. A pokud se zajímáte o počasí, můžete si dát nahoře i dostaveníčko s meteorologem. „Zaříkávači větrů a deště“ mají totiž na Milešovce svou základnu. Když jim zavoláte a domluvíte si rande s předstihem, dočkáte se tedy i prohlídky s jejich odborným výkladem.

Více už vás na výlet nalákáme v naší fotogalerii. Tak co, už hledáte v botníku pohorky?

Fotogalerie obsahuje 15 fotek:

Reklama