Když si mladá holka najde ženatého milence, nemůže se divit, že se milenec snaží ji utajit. Před kamarády, známými, rodinou. Ale hlavně před manželkou, která vůbec nic netuší. Na druhou stranu je pochopitelné, že s takovým stavem není milenka spokojená.

Vztah, v němž je jeden (nebo oba) z partnerů zadaný, nikdy nemůže fungovat normálně. A tohle je otřepaný model: starší ženatý muž a mladá milenka, s níž se více či méně často tajně schází, především kvůli sexu.

Přečtěte si také:

Takové vztahy nejsou nijak výjimečné. A přestože to může být nějakou chvíli pěkné zpestření jinak nudného manželství (nebo života), oba milenci tím později trpí. Milenka tím, že nemá muže jen pro sebe a musí se o něj dělit s manželkou (a dětmi), milenec tím, že musí žít dvojí život, což není jednoduché.

milenka

„Kdybych jen měla sílu se s Jirkou rozejít, to by se mi ulevilo. Jenže nemám. A když jsem se o to jednou pokusila, prosil mě a uháněl a zval na večeře tak dlouho, až jsem zase neodolala. Náš vztah trvá už dva roky a je to čím dál horší. To schovávání už mě nebaví!“ říká čtyřiadvacetiletá Adéla, která se s Jirkou seznámila v baru, kam přišel s kamarády z práce. Padli si do oka hned, ještě ten večer se domluvili na schůzce.

A samozřejmě brzy skončili v posteli. „Milování s Jirkou je skvělé, on ví, co žena potřebuje, umí to. Jenže to je teď problém. Ze začátku jsem byla nadšená, ale teď je mi jasné, že to samé dělá se svou ženou, a to mi strašně vadí. Chtěla bych ho mít jenom pro sebe.

Ale Jirka mi nikdy nic nesliboval, nechce se rozvádět, protože by nesnesl žít bez svých dětí. Řekl mi to hned na začátku. To samozřejmě chápu, na mně mu záleží pochopitelně méně než na dětech, a do ničeho mu taky nemluvím. Ale stejně je mi to líto.

A nebaví mě pořád se rozhlížet, jestli někde nepotkáme známé, nebaví mě chodit do zapadlých restaurací, aby nás nikdo neviděl. Mrzí mě, že se na ulici nemůžeme vzít za ruku a políbit se, že spolu nemůžeme strávit víc času než pár odpolední v měsíci. Že spolu nemůžeme jet na dovolenou. Prostě spolu žít.

Budu to muset ukončit, protože tenhle vztah nemá smysl. Jen nevím, kde na to najdu sílu.“

Další články v magazínu:

Reklama