Pojem velká šťastná rodina může mít celou řadu významů. Radka (31) teď stojí před nesnadným rozhodnutím. Přijme nabídku svého ženatého milence?

S Liborem (51) se vídají už tři roky. Jí nevyšel vztah, jeho manželství prý po citové a milenecké stránce strádá. A tak si nejprve jen takzvaně vycházeli vstříc, ale časem se do sebe zamilovali. Jenže on se rozvádět nechce. Své manželce prý vděčí za mnohé a jejich volný vztah mu naprosto vyhovuje. „Je to jeho rozhodnutí a těžko jej mohu do něčeho tlačit. Tak jsem to nechala, jak to bylo. Ačkoli mi s ním bylo dobře, zároveň bych se byla bývala nebránila novému vztahu s někým nezadaným. Jenže přišlo něco, s čím ani jeden z nás nepočítal,“ pouští se do vyprávění Radka. Tím něčím myslí své těhotenství.

rodina

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

„Byl to šok, protože mít s Liborem dítě, to jsem vážně neplánovala. Jenže stalo se a já ve svém věku už nechci riskovat. Nechám si ho. Teď je ale otázkou, zda budu na jeho výchovu sama, nebo se zapojí i nastávající tatínek. Ten totiž přišel s návrhem, který mě dost zaskočil,“ pokračuje v líčení dalšího vývoje událostí Radka. Milenec jí nabídl, že bude jejich potomkovi dělat tatínka. A nejen to!

„Sice mě jeho postoj potěšil, ale že bych si dovedla představit, jak to bude fungovat, to tedy ne. Co by na to asi řekla jeho žena, napadlo mě, ale právě tahle starost byla zjevně zbytečná. Prohlásil, že to s ní už probral a ani ona není proti, aby se k dané situaci postavil čelem. Libor hned se smíchem dodával, že prý by určitě neměla problém ani s tím, aby mi to malé občas hlídala. Miluje děti, jenže ty jejich už jsou velké a do vnoučat má ještě daleko. Upřímně řečeno, to mě dost vyděsilo. Je to vůbec normální, aby byla jeho manželka až takhle nad věcí?“ ptá se Radka a v hlavě má plno dalších otazníků.

„Vůbec nevím, jak se teď zachovat. Odejít z bytu, který mi Libor platí, a úplně se od něho odstřihnout? Nebo se vrhnout do podivného vztahu, ve kterém budeme jedna velká a šťastná rodina? Zatím nevím. Bude to každopádně těžké rozhodování,“ dodává Radka.

Čtěte také:

Reklama