Určitě znáte tu historku, která se obvykle připisuje břitkému jazyku G. B. Shawa (ale už jsem to četla i o Einsteinovi :-)))
Jakási dáma prý ve společnosti prohodila, jak úžasné děti by oni dva spolu zplodili - měly by jeho inteligenci a její krásu. Dotyčný prý ale suše odvětil, že by ovšem byla naprostá katastrofa, kdyby hypotetičtí potomci zdědili jeho krásu a její inteligenci...

Ať už se to opravdu stalo nebo ne, faktem zůstává, že u genů nemáme nikdy nic jistého. I když z historie známe pokusy „šlechtit" lidskou rasu pomocí přísného výběru chovných" jedinců, naštěstí se to nikdy moc neujalo. Ba naopak, lidé vždy jevili tendence zamilovávat se jaksi napříč sociálním i rasovým spektrem, čímž se nám genofond pěkně promíchává, obohacuje a komplikuje.

Což o to, nebylo by špatné, kdyby jednou lékaři dokázali ovlivnit geny, které mají na svědomí některé závažné poruchy. Pracuje se na tom, pořád je to ale neskutečně složitá záležitost. Programování" například lidských vojáků se určitě ještě hodně dlouho nemusíme bát.

Takže, milé ženy-in, ať už jste zdědily cokoli po komkoliv, nemá cenu se tím trápit. Děkuji za všechny dnešní příspěvky, antiperspirant Fa posílám čtenářce Elize za perfektní analýzu všech darů/nedarů, které zdědila po rodičích. Přeji vám hezký zbytek dne, i když poněkud pošmourného.

Mějte se fajn a zachovejte nám svou přízeň! :-)