Na našem Ježíškovi je nejkrásnější to, že nikdo neví, jak vypadá (na rozdíl od Santa Clause, kterému vtiskla podobu firma Coca-cola). Pro dětskou fantazii se tak otevírá neuvěřitelný prostor a zpravidla platí: Co dítě, to jiná představa.

jezisek

Například já, když jsem byl malý, jsem si to v hlavě nějak zamotal a myslel jsem si, že Ježíšek je totéž, co ježeček. Takže jsem si představoval to bodlinkaté zvířátko, jak naděluje dárečky, a jediné, co mi vrtalo hlavou, bylo to, kdo leží v betlémku v jesličkách. Ježíšek to přece není, když nemá bodlinky...

Moje kamarádka Katka si zase představovala nositele dárečků jako malé batole, které jezdí na sáňkách - bydlela totiž pod kopcem, a proto se k ní mohl Ježíšek snadno dostat. Jak se dostane k dětem, které bydlí nahoře, to už neřešila.

Také si vzpomínám na úžasnou teorii mého spolužáka Martina, který jako malý řešil, jak se dostane to malé mimino do dvanáctého patra paneláku. Co si pamatuji, hráli v tom roli hasiči a vysokozdvižný vozík.

A jak si Ježíška představovali kolegové z redakce?

Eva Soukupová

Já nijak. Ježíšek byl a je pro mě pořád něco abstraktního. Jediná konkrétní věc, kterou jsem se o Ježíškovi dozvěděla, bylo, že nosí dárky a do bytu přilétne oknem. A jsem toho názoru, že to je Ježíškův největší handicap. Když nemá danou nějakou konkrétní podobu, není se co divit, že ho pomalu nahrazuje Santa, který je konkrétní až až.

Michaela Kudláčková

Jako chlapečka s křídlama, co je celý zářivý a kolem sebe má spoustu prdelatých andělíčků, kteří mu pomáhají roznášet dárečky dětem. Jako bosatý díťatko, které ví, co chci, protože je taky malej. :-) Později jako pána, který je moc rozumný a má rád všechny. Zatímco on mi časem vyrostl, andělíčci mi zůstali v představě malincí a rozkošní. Možná jsem debil, ale vzpomínám na to strašně ráda. :-)

Téma dne: Dětské představy Ježíška

Jak jste si představovaly Ježíška, když jste byly malé?

Děti mají občas bujnou fantazii. Jakmile dětský svět narazí na střet s realitou, snaží se ji nějak pojmout a vznikají tak všelijaké nesmysly. Dnes mě zajímá vaše dětská představa Ježíška! Jak vypadal Ježíšek, když vám bylo osm let? V čem nosil dárky? Jak se dostal nepozorovaně do obýváku a zase ven? Pište mi dětské fantazie o Ježíškovi na redakční e-mail (viz níže). Chcete-li získat dárek - překrásný květinový kalendář Melvita 2011 a 500 bodů do Velké vánoční soutěže - nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

melvita 2011

Reklama