Tuto neděli 26. března končí v Galerii Villa Pellé samostatná výstava DVEŘE DOVNITŘ multimediálního umělce a sochaře Milana Caise. Závěr výstavy vyvrcholí nedělním koncertem jeho domovské kapely Tata Bojs přímo  v zahradě Villa Pellé.

o výstavě

O výstavě Dveře dovnitř Cais říká: „Dveře jsou něčím, co odděluje dva prostory. Můžou skrývat tajemství, okamžik překvapení. A jsou pro mne velmi silným symbolem rozhodování. V každodenních maličkostech i ve fatálních momentech, které pak dále formují nevratně naše životy,” říká k tématu výstavy Milan Cais a dodává: „Každý se s tím neustále setkáváme a mne tento moment velmi zajímá: Berete za kliku a vstupujete do prostoru, který ještě neznáte.”

pelleova

Výstava DVEŘE DOVNITŘ je k vidění do neděle 26. března v dejvické Galerii Villa Pellé v Pelléově 10.

dovnitř

Vedle trojrozměrné tvorby připravil Milan Cais také sérií abstraktních akvarelů a výjimečná je sama instalace výstavy, která počítá s narušením statického charakteru expozice. Pracuje se světlem, projekcemi i s aktivní účastí diváků.

pt

vila

Materiál pro výstavu DVEŘE DOVNITŘ vznikal po dobu asi dvou let a je osobní výpovědí a autorově vnitřním světě. Milan Cais zároveň uchopil tento jednoduchý, pro mnohého až banální symbol, v širším kontextu. Výrazové prostředky volí minimalistické, pracuje s barevnými kontrasty. Najdeme zde motivy životních předělů, obecné téma víry i pro autora typickou hravost a humor.

milan cais

Milan Cais (*1974)

Vzuální umělec a hudebník absolvoval AVU v roce 1999, studoval v ateliérech Socha II. u prof. Huga Demartiniho a Jindřicha Zeithammela a v ateliéru Vizuální komunikace pod vedením Jiřího Davida. Šíři svého talentu uplatňuje ve vizuálním umění, v hudbě, scénografii, performanci a ilustraci. Účastnil se řady společných výstav u nás i ve světě a jeho práce je zastoupena v několika soukromých i státních sbírkách. V roce 1988 spoluzaložil skupinu Tata Bojs, v níž dodnes působí jako skladatel, zpěvák, bubeník, skladatel, textařa producent. Vytvořil mimo jiné hudbu k několika divadelním představením a k celovečernímu filmu. Společně s výtvarníky a hudebníky Petrem Niklem, Ondřejem Smeykalem a Jiřím Hradilem působí od roku 2005 ve „svátečně“ vystupující hudebně-performanční skupině Sváteční Pop. Žije a pracuje v Praze.

Tata Bojs v zahradě: neděle 26. 3. od 20 hodin. Rezervace vstupenek: info@villapelle.cz.

Po ukončení projektu Dveře dovnitř se na pět výstavních dnů od středy 29. 3. do neděle 2. 4. 2017 v Galerii Villa Pellé představí festival finalistů cen Czech Grand Design Best of: 2016, který představí to nejlepší z českého designu, módy, grafického designu, fotografie a ilustrace za uplynulý rok. Výběr zastoupených designérů: studio deFORM, Hana Zárubová, Liběna Rochová, ZORYA, Miro Sabo, Roman Šedina, Eva Růžičková, Václav Jirásek a mnoho dalších.

Od 24. dubna do 7. července představí Galerie Villa Pellé tvorbu světoznámého ilustrátora, autora sedmnácti fenomenálních obrázkových knih o světových metropolích a zemích, emigranta a světoběžníka Miroslava Šaška.

Reklama