Čtenářka Milada z Prahy nám poslala příspěvek, ve kterém popisuje historku z pražského parku, ve kterém volala jistá panička na svého pejska… No to si radši přečtěte, to snad ani není možné. :)

Milá redakce, děkuji za vaše dnešní téma.
Už jsem se několikrát pozastavila nad tím, jaká mají ti chudáci zvířata blbá jména. Nevím, jestli jim to dělají jejich majitelé za trest nebo ze škodolibosti a pro vlastní potěchu. Chápu, že leckdo chce vyjádřit svůj roztomiloučký vztah ke svému mazlíčkou a dá mu také přesladké ještě více roztomiloučké jméno. Jak to ale pak vypadá, když na něj – pokud je ten chudák zrovna pes, volá před ostatníma lidma? Někdy mám pocit, že to, jak pojmenujeme své zvíře je tak trochu vizitkou i naší… vždyť to zvíře se přiblblému jménu nemůže bránit!

Nejlepší je, když páníček dá zvířeti jméno v cizí řeči – Suzy, Amy, Greasy, … a pak ho „počeští“. Takže třeba z Amy je pak normální Ejmina, dále Grejsina, pokračovat bychom mohli dost dlouho..

Neřeknu, když podivné jméno vymyslí děti – to se dá ještě pochopit, navíc děti mají na rozdíl od dospělých cit a vtip – když je někdo jmenuje Bublina, Čert, Knírek nebo Mašlička, většinou s tím jménem leccos koresponduje.

Přiznám se, že jsem si na to všechno vzpomněla díky nedávné historce v pražském parku. To postarší panička při večerním venčení ječela pisklavým hlasem „No co tam děláš!!! Kundíku, to ti povidám, hned ke mně pojď!!! Kundíku!! K nozééééé!

Milada z Prahy

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Bůhví, podle čeho mu to jméno vybírala. Máte různé lidi :))
Paní Milado, děkuji za Váš postřeh z pražského parku, který mě fakt pobavil – a nebo spíš udivil, škoda, že nemáte fotku té paničky. :)))
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama