Tma, nebo světlo při milování? Tuhle intimní, ale jistě zajímavou otázku si dnes vezmeme na paškál. Jak se na to díváte vy, milé ženy-in? Vadí vám světlo a máte raději tmu, nebo vás naopak vzrušuje, když můžete partnera pozorovat?

sex

„Zatáhni závěsy, udělej tmu!“ Tohle přání většinou vyslovují  ženy, když se má schylovat k milování. Stokrát je partner může přesvědčovat o tom, jak jsou krásné a že se na ně chce při milování dívat.

Proč my ženy na sobě stále hledáme mouchy a stydíme se za svá těla? Respektive za svou nahotu. Připadáme si tlusté, povadlé, neforemné, máme pihy, mateřská znaménka a celulitidu. Nechceme se hlídat, chceme se uvolnit a užívat si sexu. Jenomže to jde lépe ve tmě. A tak zhasínáme, zatahujeme, lezeme pod deky. Mindrák z vlastního těla ale nemusí být vždycky hlavním důvodem, proč chceme raději tmu. Ve svém ex-manželství jsem k tomu měla mnohem závažnější důvody.

Se svým exmanželem jsem se poslední roky milovala jen s velkou nechutí. Spíš s odporem. Došlo to tak daleko, že jsem se před ním nepřevlékala, nechodila v prádle, natož nahá, jen abych v něm nevzbuzovala touhu po sexu.

Ale moje odmítání mělo úplně opačný účinek. Nejenže stupňovalo jeho chtíč, ale i agresivitu. Těžko se mi o tom píše, dnes už je to naštěstí za mnou, ale milovala jsem se s ním jen ze strachu a s pocitem hnusu a ponížení. A abych toho vůbec byla schopná, musela být naprostá tma.  

O to s větší chutí si užívám sexu se svým současným partnerem. Klidně i za světla. Možná je v tom i cosi symbolického.

Ale když dovolíte, víc se rozepisovat nebudu.

Teď dám prostor vám, milé ženy-in.

Máte při milování raději tmu, nebo světlo? Proč? Máte na to stejný názor s partnerem? Který z vás určuje, zda se zhasne, nebo bude rozsvíceno? Stydíte se za své nahé tělo? Líbí se vám nahé tělo vašeho partnera? Máte k milování po tmě jiný důvod než ostych? Má tma nebo světlo vliv na kvalitu vašeho sexu? A co takhle příjemné přítmí? Není to nejlepší kompromis?

Napište nám.

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Za svou iniciativu můžete získat krásné tričko od značky Desigual

cena

Reklama