5e96e234e64e8obrazek.png
Foto: Shutterstock

Šárka, 32 let

Radostnou novinku jsem partnerovi sdělovala před dvěma lety a chtěla jsem, aby to bylo něco speciálního. A bylo. Možná to někomu přijde divné, ale my se hrozně nasmáli. Počkala jsem na jeho narozeniny, které měl týden po tom, co jsem zjistila, že jsem těhotná. Upekla jsem mu jeho oblíbený dort a test zapekla do něj. Samozřejmě řádně umytý a v obalu, abychom si ten dort potom mohli i sníst. Přítel koukal jako zjara, nejdřív si myslel, že jim v cukrárně do dortu něco spadlo, ale když se vzpamatoval, měl velkou radost a pochválil mě za originalitu.

Dana, 35 let
Tak u mě to žádná romantika ani velké gesto nebylo. Dělala jsem si test, když jsme byli oba doma a jakmile naskočily dvě čárky, začala jsem vyšilovat. Vyběhla jsem z koupelny s počůraným testem v ruce a křičela na manžela, co s tím jako bude dělat, že mě zbouchnul. Přitom jsme se o miminko snažili. Nechápu svoje chování, asi se mi úplně splašily hormony. Hystericky jsem brečela a on mě musel hodinu uklidňovat, než jsem si uvědomila, že vlastně zažívám něco, co jsem si hrozně přála.

Iveta, 38 let
U nás to bylo hodně veselé i trapné zároveň. Druhé dítě nebylo v plánu, selhal nám kondom. Když jsem to zjistila, byla jsem totálně mimo. Nasedla jsem do auta a nevím, jak jsem dojela za manželem do práce. Z cesty si vůbec nic nepamatuju, takže se divím, že jsem se nezabila. Vtrhla jsem k němu do kanceláře a všechno jsem mu vysypala. V tu chvíli mi bylo jedno, že tam zrovna měl poradu se třemi dalšími kolegy. Takže jako první mi gratulovali úplně cizí lidí.

Leona, 40 let
Manželovi jsem jednoduše zabalila malé botičky. Chvíli na ně nevěřícně koukal, ale pak mu to docvaklo. Byly modré, takže z toho okamžitě usoudil, že budeme mít kluka. Jenže já byla teprve v začátcích těhotenství, takže jsme to ani nevěděli. Po celém obýváku začal vykřikovat, že bude mít kluka, takže jsem ho musela trochu zkrotit, ale nakonec se nám ten kluk fakt narodil.

Marta, 42 let
Já jsem příteli udělala takovou hru. Zabalila jsem mu jednotlivé indicie a on je postupně rozbaloval. Bylo mezi nimi fotoalbum, odsávačka nudlí (věděla jsem, že jako chlap nebude vědět, co to je), propíchlý kondom, dětská lžička apod. Musím říct, že mu to docela trvalo a vyčerpal skoro všechny nápovědy, ale byl potom moc šťastný. Bohužel jsem o miminko za pár týdnů přišla. Takže při druhém pokusu už jsem velká gesta nedělala, z pověrčivosti. 

Dáša, 26 let
Nechala jsem si udělat tričko s nápisem Máma a o víkendu jsem si ho oblékla na doma. Pracoval celý den na zahradě, takže jsem se mu tam chodila pořád promenádovat. Nosila jsem mu pití, buchtu, otírala mu pot. Nechápu, že mu ta přehnaná péče nepřišla divná. Každopádně si toho trička všimnul až večer, kdy už jsem byla fakt zoufalá. Zeptal se, co to mám na sobě, jestli jsem zase utrácela za hadříčky. Tak jsem mu řekla, ať si pořádně přečte, co to na triku je a že to tam není jen tak. Nakonec mu ty kolečka v hlavě secvakly, ale nevěřil mi, takže jsem musela vytáhnout i těhotenský test se dvěma čárkami.

Čtěte také:

Reklama