Časopis dTest důkladně otestoval celkem 14 mikrovlnných trub různých výrobců. Všech pět modelů Whirlpool, které byly zařazeny, získalo dobré ohodnocení a může se tak pyšnit značkou kvality dTest „dobrá kvalita“. Pozitivně byly hodnoceny především příprava pokrmů, rovnoměrnost ohřevu jídla, obsluha nebo bezpečnost.  Nejúspěšnějším modelem byl Whirlpool GT 288, který si kromě vítězství v jedné z kategorií odnesl také označení „výhodný nákup“.

whirpoolProdukty v testu mikrovlnných multifunkčních trub byly rozděleny do dvou kategorií. Z osmi testovaných trub s grilem a horkým vzduchem zvítězil model Whirlpool GT 288, který byl také označen jako „výhodný nákup”. Tato trouba navíc připravila nejkřupavější pizzu ze všech testovaných modelů a hodnotitelé ocenili také dobrou funkci rozmrazování a rovnoměrnost ohřevu. Pozitivní hodnocení získala i funkce Crisp. Doporučená cena mikrovlnné multifunkční trouby Whirlpool GT 288 MIR s atraktivním zrcadlovým designem a funkcemi Crisp, horký vzduch, gril a mikrovlnný ohřev činí 5 536 Kč vč. DPH.

whirpoolNa prvním místě v přípravě jídel se model Whirlpool GT 288 umístil společně s multifunkční troubou Whirlpool JT 379, která v kategorii s grilem a horkým vzduchem obsadila celkově druhé místo. Pozitivně byla hodnocena funkce Crisp, dále vaření v páře s příslušenstvím, které je součástí balení, rychlý ohřev, přehledný displej či vypnutelné hodiny i pečicí nádoba a kryt pro ohřev pokrmů, které jsou rovněž součástí balení. Multifunkční trouba JT 379/1 SL má elektronické ovládání s LCD displejem, funkce mikrovlnný ohřev, gril, Crisp, horkovzdušný ohřev, vaření v páře a přednastavené recepty. Její doporučená maloobchodní cena je 9 872 Kč vč. DPH.

whirpoolVe skupině mikrovlnných trub s grilem uspěly modely GT 286 IX (multifunkční trouba s elektronickým ovládáním, mikrovlnným ohřevem, grilem, vařením v páře a funkcí Crisp, doporučená maloobchodní cena: 4 931 Kč vč. DPH), GT 285 SL (multifunkční trouba s elektronickým ovládáním, mikrovlnným ohřevem, grilem a funkcí Crisp, doporučená maloobchodní cena: 8 057 Kč vč. DPH) a GT 284 WH (mikrovlnná trouba s elektronickým ovládáním, image whirpooldescriptionmikrovlnným ohřevem a grilem, doporučená maloobchodní cena: 7 048 Kč vč. DPH).

Více informací o troubách i dalších spotřebičích značky Whirlpool naleznete na internetových stránkách www.whirlpool.cz.