seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Mikroskopická kabelka je vyrobena z fotopolymerové pryskyřice a její rozměry jsou 657 x 222 x 700 mikrometrů. Je vyrobena podle originální kabelky OnTheGo Tote od Louise Vuittona. Značka MSCHF ale údajně nedostala od francouzského domu povolení, takže nejde o oficiální spolupráci se známým luxusním brandem.

Zní vám to jako totální nesmysl a investice do ničeho? Nejedná se samozřejmě o nositelný doplněk, ale spíše o umělecký kousek. Značka se vyjádřila následovně: „Co se týká trendů v rámci velikosti kabelek, v kurzu jsou rok od roku více ty menší tašky. My jsme to vzali vážně a vytvořili mikroskopickou kabelku. Pokud neustále hledáte opravdu malou tašku, nyní máte možnost ji vlastnit. Samozřejmě zaujme spíše věrné milovníky kabelek.”

Tento jedinečný kousek bude vystaven v zapečetěném gelovém pouzdře a umístěn pod mikroskopem k veřejnému prohlédnutí v galerii 8th Avenue Matignon v Paříži od 20. do 24. června. Poté se bude dražit v aukční síni Pharrella Williamse – Joopiter. Dá se předpokládat, že cena se vyšplhá vysoko, vzhledem k tomu, že se jedná o unikátní sběratelský kousek.

A co na to běžná populace? Na sociální síti Instagram se vyjádřil jeden uživatel: „A k čemu mi tahle miniaturní kabelka bude? Když už do něčeho vložím peníze, chci to taky jenom používat, ne se na to dívat pod mikroskopem.” Další uživatel má opačný názor: „Miluji kabelky a jsem jejich sběratel. Takže jsem z tohoto počinu nadšená! Kdybych nevěděla co s penězi, jdu do toho!”

Zdroj: Vogue, NYtimes, Hypebeast, Wionews

Reklama