Už neplatí, že výhonky je potřeba vypěstovat doma a čekat několik dní, než narostou do vhodné velikosti. Mikrobylinky jsou už k dostání i v některých obchodech. „Zákazníci nově najdou sortiment mikrobylinek i ve vybraných obchodech Albert. Nabízíme tři různá balení. Vyzkoušet mohou výhonky ředkvičky, hrášku a směs slunečnice a červeného zelí,“ popisuje Markéta Beránková, manažerka sortimentu ovoce a zeleniny v obchodech Albert.
605878bb1b6c2obrazek.png
Mikrobylinky rostou ve srovnání s běžnými bylinkami jenom několik dní, díky tomu jsou plné živin a jejich konzumace je příjemná nejenom co se týče intenzivní chutě, ale i prospěšná pro tělo. „Nejdelší dobu pěstování z našich výhonků má hrách, roste 14 dní. Naopak nejrychleji sklízíme ředkvičku, protože roste jenom 7 dní,“ vysvětluje Miloslav Souček, pěstitel z Bylinky s.r.o. „Letos odhadujeme, že vypěstujeme 14 tun mikrobylinek,“ doplňuje.

Způsoby využití výhonků v kuchyni jsou opravdu bohaté. Od chleba s pomazánkou přes sendvič, salát, přílohy, až po omelety nebo polévky. K tepelné úpravě se ale hodí jenom některé, jde například o hrách či slunečnici. „Aby řezané bylinky co nejdéle vydržely, je ideální skladovat je při teplotě 5-8 stupňů,“ radí Miloslav Souček.

Objevte chutě mikrobylinek

605878cc73aefobrazek.pngMikrobylinky ředkvička (50 g)
Běžná cena ve vybraných prodejnách Albert: 39,90 Kč
Vychutnejte si jemně palčivou pepřovou chuť mladých výhonků, která připomíná kořen ředkviček. Tato superpotravina je plná antioxidantů, živin a vitamínu B. Oživte s ní chléb s máslem, salát nebo si ji dejte jenom tak samotnou.

605878d9b8dafobrazek.pngMikrobylinky hrášek (50 g)
Běžná cena ve vybraných prodejnách Albert: 39,90 Kč
Výhonky v sobě ukrývají intenzivní chuť čerstvě vyloupaných hrášků. Obsahují mnohonásobně více živin než dospělá rostlina a jsou také bohaté na proteiny a vitamín C. Na rozdíl od jiných mikrobylinek je můžete využít i v teplé kuchyni. Vyzkoušejte je přidat do omelety.

605878ec81c23obrazek.pngMikrobylinky mix (40 g)
Běžná cena ve vybraných prodejnách Albert: 39,90 Kč
V této směsi výhonků slunečnice (20 g) a červeného zelí (20 g) ucítíte chuť připomínající slunečnicová semínka, akorát s větší šťavnatostí a s nevšední chutí jara, kterou jí dodává zelí. Tyto superpotraviny jsou plné zdraví prospěšných látek a antioxidantů. Ozvláštněte jimi salát nebo sendvič.

Více na ALBERT.CZ
605878ae59255obrazek.png

Reklama