seznam.jpg
Foto: Shutterstock

V létě jsme zvyklí nosit pantofle a otevřené boty. Ale ne vždy se takové pantofle hodí k elegantnímu outfitu. K aktuálním trendům budou patřit boty s mikro podpatkem, které můžete obléci k šatům, sukni, ale i ke kalhotám.

Líbí se vám podpatky, ale bojíte se, že si zvrtnete nohu, že vás z nich nohy budou bolet nebo zkrátka na podpatcích neumíte chodit? Pro vás jsou tyto boty jako dělané. Ocení je i osoby vyššího vzrůstu, které by rády podpatky nosily, ale nemohou si ty vyšší dovolit.

b1.jpg

Tamaris, 1 139 Kč / Zalando, Next, 1 480 Kč (žluté) / Deichmann, 559 Kč

S mini podpatkem si můžete vybrat žabky, balerínky, páskové boty nebo ty s otevřenou špičkou. Fantazii se meze nekladou ani co se týká barev. Trendy je pastelově i svítivě růžová, fialová nebo klasická černá, se kterou nikdy nic nezkazíte.

Pokud si boty s mikro podpatkem vezmete k šatům, budete vypadat jako víla. Naopak v kostýmku s krajkovým body budete působit sexy.

b2.jpg

Zalando, 740 Kč / CCC, 999 Kč / Bonprix, 549 Kč

Boty jsou pohodlné, vydržíte na nich klidně celý den a troufáme si říct, že z nich nebudete mít nijak zničené nohy. Samozřejmě záleží na daném typu bot, ale patří do skupiny těch komfortnějších.

Podpatky jako takové působí žensky a přitažlivě. S příchodem Velké francouzské revoluce v 18. století se podpatky snižovaly a začaly být symbolem blahobytu. V 50. letech se potom tyto podpatky staly hitem a nyní se vracejí zpět.

Zdroj: Wikipedia, editorialist, insider

Reklama