Stará dobrá mikina. No stará, to jsem malinko přehnala, ale před devadesátým rokem to byla u nás spíš vzácnost. Já nevím, jak vy, ale my jsme s holkama vybrakovaly babičkám prádelníky, nakoupily Duhu a barvily tlusté jégrovky, obracely je na ruby, obšívaly švy barevnými bavlnkami, jenom abychom naplnily touhu po tomto „zápaďáckém“ kousku oblečení. Až s přílivem sekáčů se trh trochu naplnil.

mikina

Mikina je báječný vynález. Postrádá konzervatizmus svetru a prkennost bundy. A právem si našla místo v šatníku nejen mladých dívek, ale i zralých žen. Já osobně na ně nedám dopustit, a to se řadím spíš mezi tu odrostlejší část ženské populace. Mikina, třeba ta s kapucou, vám dokáže ubrat léta, aniž byste se musela cítit jako diblík.

Stačí vybrat tu správnou barvu a střih.

Nebojte se výrazných odstínů, působí sportovně a udělají dobře vaší pleti. Volné a objemné bundy nechte raději teenagerům. Přesně pro vás budou projmuté a tvarující střihy s vtipnými detaily a pružnými lemy.

K čemu je nosit?

Nejlépe se hodí k džínám a volným plátěným kalhotám. Abyste nevypadala jako cvičitelka aerobiku, doplňte sportovní základ elegantním doplňkem, třeba koženými mokasínami nebo aktuálními balerínkami. A můžete vyrazit na nákupy nebo na procházku krásnou podzimní přírodou.

mikina

Co vy na to? Není právě teď ten nejlepší čas pro pěknou mikinu? Je právě tak teplo, abyste ji ještě nemusela schovávat pod zimní bundou, a ráno tak chladno, že už si s krátkým rukávem asi nevystačíte. A když je vám horko? Není nic jednoduššího než ji uvázat kolem pasu.

Nosíte mikiny, nebo si myslíte, že je to jen pro mladé?

Reklama