Velká oslava Midnight Sun se uskuteční ve čtvrtek 28. června na Císařské louce v Praze od 21 hodin. V průběhu celého večera pro vás Finlandia Vodka připravila zajímavý program se spoustou zábavy, hudby, tance, světelných efektů a malým překvapením.

 

Jedním z největších svátků ve Finsku je Midnight Sun, oslava nezapadajícího slunce. Finlandia Vodka, jedna z předních finských značek, by ráda přenesla tyto oslavy také do České republiky a vyvolala náladu a atmosféru podobnou té, která je v tomto období ve Finsku. Čeští lidé by se měli zajímavým a zábavným způsobem dozvědět více o severských tradicích, které jsou spojené s tímto svátkem. Na první pohled si možná řeknete, že to nebude možné, vždyť nám chybí to nejdůležitější z celé slavnosti – nikdy nezapadající slunce. Ale pojďte s námi trochu popustit uzdu své fantazie a podniknout s přáteli výlet do přírody a užijte si nejdelšího dne v roce. Během celého dne získáte spoustu nových zážitků, nabijete se tolik důležitou energií a optimismem a přivítáte léto. Vidíte nějaký důvod, proč nezařadit tento u nás netradiční svátek do vašich každoročních oslav? Jaro vítáme Masopustem, v zimě se těšíme z dárků a z oslav Nového roku a na podzim si díky sychravému a nevlídnému počasí uvědomíme příchod „kruté vládkyně zimy“. Proto pro vás Finlandia Vodka připravila oslavu Midnight Sun, která by se mohla stát svátkem vítajícím léto.

 

Zvláštní význam při letních oslavách ve Finsku má oheň. Díky němu se živí tvorové zbaví všeho nečistého, co se v nich nashromáždilo během temného zimního období, a zároveň jim dodá ochranu pro právě přicházející čas. I lidé věří v moc tohoto přírodního živlu a často jej symbolicky přeskakují. Oheň se stane hlavním symbolem oslav Midnight Sun 2007 také v České republice.

Velká oslava Midnight Sun v České republice se uskuteční ve čtvrtek 28. června na Císařské louce v Praze od 21 hodin. V průběhu celého večera pro vás Finlandia Vodka připravila zajímavý program se spoustou zábavy, hudby, tance, světelných efektů a malým překvapením. Zajímavým hostem, který se na Midnight Sun představí, bude finský interpret Jori Hulkkonen. Dále vystoupí originální skupina Koop, jazzová kapela, jejíž popularita prudce roste a která své písně oživuje současnou elektronikou. Z představitelů české hudby zahrají Skyline – nejlepší skupina loňského roku v kategorii taneční hudba, která existuje již od roku 1998 a za svá divoká, energií nabitá vystoupení sklízí velké ovace. V hudebním programu se můžete těšit i na vystoupení skupiny Bratři Orffové. Tato pražsko-krnovská skupina pohybující se na hranici mezi folkem a elektronikou vás potěší originální hudbou a krásnými texty.

Nebudou chybět také koktejly z Finlandia Vodky, které k oslavám neodmyslitelně patří. Nejznámějším z nich je Caipiroska, která je hlavním drinkem letošní oslavy Midnight Sun. Zrození Caipirosky se datuje do roku 1992, kdy se v Laponsku na severu Finska sešla skupina barmanů, kteří se pokoušeli namíchat originální letní drink. A právě tehdy vznikla Caipiroska. V této době ještě nikdo nemohl tušit, že se tento koktejl připravovaný z Finlandia Vodky, čerstvých limetek a hnědého třtinového cukru stane hitem po celém světě. Kombinace  těchto tří přísad vytvořila vyváženou osvěžující a jemnou chuť. Mnoho lidí si Caipirosku oblíbilo také proto, že je ji možné připravit prakticky ze všech druhů Finlandia Vodky a postup přípravy tohoto drinku zvládne i úplný začátečník. Nejprve rozmačkáme limetku se 2 lžičkami třtinového cukru. Přidáme drcený led a přilijeme 4 cl Finlandia Vodky. K zabarvení drinku můžeme použít sirup. Dobře promícháme a na závěr dosypeme drceným ledem. 

 

Chcete vyhrát láhev Finlandia Vodky? Pak se s námi zapojte do soutěže a vyhrajte ji!

Reklama