Často si tak vzpomeneme na reklamu, co zrovna běží v televizi, nebo dáme na radu přátel. Nikdo z nich vám ale určitě neřekl nic o Microtalcu, tajemné přírodní ingredienci, která zaručuje funkčnost a dvojí účinek některých deodorantů – opravdu dlouhodobou redukci potu a unikátní svěží vůni.

Italský klenot

Microtalcum vzniká rozemletím mastku, jednoho z nejčistších přirozeně se vyskytujících minerálů na světě. Jeho nejčistší podobu najdeme v italské provincii Pietmont, kde se také těží. Následným výběrem, vysušením a rozemletím vzniká extrémně jemný pudr, který má optimální absorpční schopnosti. Dlouhodobě jich využívá značka Borotalco, která Microtalcum přidává do všech svých produktů. Borotalco deodoranty se tak pyšní několika důležitými vlastnostmi. Účinně absorbují pot až po dobu 48 hodin, při denním používání působí zklidňujícím účinkem na pokožku, fungují jako ochranná vrstva a pokožku zanechávají hedvábně jemnou a příjemně voňavou.

V Itálii vznikla i samotná značka Borotalco a to už v roce 1878 ve Florencii pod rukami anglického lékárníka Robertse, který v té době netušil, jaký trend právě vytvořil. Během pár let se značka stala hitem a na vrcholu se drží dodnes (v Itálii je deodorant Borotalco Original jedničkou na trhu). V portfoliu produktů má deodoranty sprejové, kuličkové i tuhé, sprchové gely v několika vonných variantách nebo ikonický pudr s širokým využitím – pro malé i velké, pro lidi i zvířata.

Která ze tří variant si získá vás?

Klíčovými produkty značky jsou jednoznačně deodoranty. Vybrat si můžete mezi třemi typy.

1) Borotalco Originál. Zeleno-červeno-bílá retro klasika, kterou nikde nepřehlédnete. Design podobný tomu, se kterým značka vznikla a rostla.
2) Borotalco Invisible. Varianta vyvinutá s cílem redukovat skvrny na oblečení. Nastříkáte, hodíte na sebe tmavou košili a nemusíte se bát, že si pak v práci všimnete bílých fleků od deodorantu. Řada Borotalco Invisible se také pyšní ještě jemnější vůní než Originál.
3) Borotalco Pure. Pure v překladu znamená čistý. Tato řada je zcela očištěná od hliníkových solí, které jsou přítomny ve většině deodorantů a citlivé jedince mohou dráždit. Pro ně je vyvinuta právě tato nejjemnější řada, která si po světě získala mnoho příznivců. Vyzkoušejte deodorant bez hliníku Borotalco i vy a objevte tak kouzlo Microtalca.

Produkty pořídíte v běžné síti drogerií a supermarketů, stejně jako v internetových obchodech.
 

Reklama