profimedia-0207419292.jpgFoto: Profimedia

V rámci dílu, kde se řešilo manželství, hovořila Michelle Obama s moderátorem Conanem O’Brien a během toho zaznělo několik myšlenek, které žena považuje za stěžejní pro spokojené manželství. Sama se netají tím, že soužití s jejím mužem nebylo vždy procházkou růžovou zahradou a že prožívali i těžká období.

Michelle přiznala, že byly chvíle, kdy měla chuť Baracka vystrčit z okna. Zároveň ale dodala, že každý pár by se měl připravit na chvíle, které budou velmi intenzivní a také bolestivé a negativní. Mohou trvat klidně rok. Je ovšem potřeba vydržet. Jedním z hlavním problémů mladých vztahů je podle ní to, že lidé to předčasně vzdají a nesnaží se problémy vyřešit.

Výběr partnera dále bývalá první dáma přirovnala k výběrů hráčů basketbalového týmu, kdy nestačí, aby jeden člověk uměl driblovat a druhý střílet na koš. Všichni by měli v určité míře ovládat všechno, což ve vztazích může znamenat třeba to, že hezká tvář nestačí. Podstatné také je nedělat unáhlená rozhodnutí, ale dát vztahu čas, abyste partnera viděla v různých situacích, a poznala tak jeho chování. 

Reklama