Michelinský průvodce po Dubaji kromě představení tisícovek restaurací nejrůznějších chutí a stylů od exkluzivního diningu až po pouliční stánky, v nichž kouzlí talentovaní domácí i zahraniční šéfkuchaři, přinese svěží perspektivu a nový vhled do rozmanitosti, kreativity a multikulturního charakteru místní kulinářské nabídky, která čerpá z tradiční arabské kuchyně, ale i z gastronomie více než dvou stovek dalších národností, jež ve městě nalezly svůj domov.

624d86dcbfb48obrazek.png

V roce 2021 v Dubaji přenocovalo 7,28 milionu zahraničních turistů, což představuje 32% meziroční růst a signalizuje návrat světového turistického ruchu k normálu. Město tak neochvějně nastoupilo cestu k udržitelnému růstu s cílem stát se nejnavštěvovanější světovou destinací. S růstem tzv. gastroturismu – tedy cestováním do nejrůznějších koutů světa za kulinární kulturou a dědictvím – představuje letošní uvedení michelinského průvodce po Dubaji zásadní počin, který dostane emirát na mapu autentických gastronomických zážitků pro gurmány a milovníky dobrého jídla z celého světa. Rozmanitá nabídka Dubaje vyhoví jakýmkoli chutím či rozpočtu.

624d874214016obrazek.png

Isám Kazim, generální ředitel dubajského Úřadu pro cestovní ruch a komerční marketing, k tomu řekl: „Zařazení Dubaje do michelinského průvodce, který je po celém světě uznáván jako jeden z nejautoritativnějších zdrojů ohledně kulinářských zážitků v předních světových destinacích, je skvělou zprávou. Naše město, jež se na základě hlasování samotných cestovatelů stalo podle žebříčku Tripadvisor Travellers’ Choice Awards 2022 nejoblíbenější destinací na světě, vnímá toto ocenění jako uznání našeho úsilí stát se světovým gastronomickým centrem, přičemž vedení emirátu sleduje vizi Dubaje jakožto nevyhledávanější světové destinace a nejlepšího místa pro život a práci. Stát se členem michelinské rodiny je pro nás poctou a důvodem k velké radosti.“ 

624d870682983obrazek.png

Výběr bude probíhat podle ověřené a osvědčené metodiky inspektorů michelinského průvodce, která se opírá o soubor pěti kritérií. Jsou to kvalita ingrediencí, kuchařské umění, harmonie chutí, gastronomická osobitost šéfkuchaře a konzistentní kvalita v čase i napříč menu. Tato hlediska se zohledňují v hodnocení všech vybraných restaurací, a umožňují tak gurmánům z celého světa vybrat si podle svých představ z řady prvotřídních možností.
 
Úplný michelinský výběr dubajských restaurací bude k dispozici online na guide.michelin.com, přičemž návštěvníci budou moci při výběru restaurace odpovídající jejich nárokům použít filtry podle polohy, druhu kuchyně nebo doplňkových služeb a nabídky.

  • #MICHELINGuide
  • #MICHELINGuideDXB
  • #VisitDubai
  • #DubaiEats

624d867b3d9c4obrazek.png

Reklama