„Máňo, ty tvoje špagety s kečupem jsou famózní, ale už by to přece jenom, po těch třech letech vážné známosti, chtělo i něco jiného…“ odváží se muž zpoza stolu. Máňa mu buď hodí špagety na hlavu, nebo se konečně zamyslí a zapíše se do právě otevřeného Pražského kulinářského institutu.

 

Jste na tom jako Máňa, nebo patříte k těm, kteří mají vyšší gastronomii v oblibě? Rádi doma pořádáte párty s ochutnávkami vašich kulinářských specialit? Používáte sice běžně lilek a avokádo, ale stává se vám, že je v obchodě pořídíte přemrzlé nebo nezralé? Nevíte si rady při výběru vína? I pro vás budou možná nově otevřené kurzy hitem letošního roku.

 

Přední šéfkuchaři učí i vás!

V návaznosti na tradice první republiky, kdy v Praze, ale i v jiných městech vedly školy či kurzy vaření vynikající osobnosti tehdejší české gastronomie, si tento institut klade za cíl poskytovat laické i odborné veřejnosti pestrou nabídku služeb v oblasti gastronomie, a povznést tak opět její úroveň v České republice na výši, která jí právem náleží.

 

Kurzy vedou přední šéfkuchaři a odborníci (sommeliérka Klára Kollárová, šéfkuchař hotelu Diplomat Vladimír Šmejkal, Zdeněk Polhreit – šéfkuchař restaurace Imperiál, šéfcukrářka Kateřina Fornůsková, několikanásobný mistr ve vyřezávání ovoce a zeleniny Luděk Procházka a další) a výhledově přislíbily hostování i kapacity světové. Kromě pestré nabídky kurzů vaření poskytuje potřebné know-how odborníkům, chystá se nabízet také rekvalifikační kurzy či kurzy pro hospodyně. Partnerem Pražského kulinářského institutu je renomovaná italská škola CastAlimenti.

 

 

Krok za krokem

Již dnes se můžete zapsat na některý z 24 druhů kurzů, jejichž cena se průměrně pohybuje kolem 2700 Kč. Co si navaříte (z prvotřídních surovin), se také naučíte na talíř poskládat! Odnesete si certifikát a plné břicho dobrot!

 

Pražský kulinářský institut už také natočil přibližně 10 kurzů na DVD, podle kterých si můžete menu připravit krok za krokem včetně úpravy na talíři. Možná se dočkáme jejich uvedení na některé z českých televizí. Projektů, které Roman Vaněk – zakladatel a ředitel institutu chystá, je mnoho.

 

Komu zkrátka nestačí Kluci v akci, chce to natřít tchyni nebo sobě, chuťové buňky mu už teď stojí v pozoru a chce zkrátka něco víc, dveře vily v pražském Suchdole jsou mu otevřené dokořán a pečovat tam o vás budou doslova královsky!

Ze školy se chystáme připravit reportáž některého z kurzů. Pod článkem nám můžete napsat, který by to měl být. Stačí nahlédnout na www.prakul.cz

 

 

Fotografie jsou pořízené z tiskové konference.


Romane Vaňku a vážení šéfkuchaři – bylo to luxusní nejen chuťově, ale i poslechově – všichni přítomní žasli, s jakou noblesou a grácií o gastronomii umíte promluvit!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1.fotografie menu: dýňová polévka
2.fotografie menu: předkrm (šunková rolka, paštička, tataráček :-) 

Ukázka některých kurzů pro Vaši inspiraci :-)

Čokoláda:
Seznámení se s původem a výrobou čokolády, zvládnutí práce s čokoládou jako výchozím materiálem k přípravě bonbonů.

Crème brulée, bavaroise a tiramisu: Profesionální příprava těchto tradičních světově proslulých dezertů, cukrářských krémů, domácích zmrzlin a také těst na koláče a piškoty. Utajeny vám nezůstanou ani některá klasická těsta na koláče a piškoty či proslulý cukrářský krém crème anglaise. Leccos se dozvíte i o přípravě zmrzlin, včetně toho, jak na ni v domácích podmínkách.

Tajemství vína I - III
Od základních pojmů přes výrobu vína, rozeznání stylu, správné hodnocení vína a umění vybrat to správné k vašemu pokrmu - tyto vědomosti jsou pro dobrého hostitele či hostitelku zcela zásadní a jsou bez výjimky i součástí společenské prestiže.

Starofrancouzská kuchyně
V kurzu kromě informací o populárním Beaujolais nouveau se naučíte např. tian z grilovaného lilku a cukety plněný kozím sýrem Saint Loup. Grilovanou křepelku na šlehaném másle s hříbky, šalotkový dresink. Řez z jehněčí kýty s kostí, pečený po tradičním způsobu, švestky pečené ve slanině. Součástí připravovaného menu je i výběr francouzských sýrů a informace o nich; řeč bude i o nejklasičtější francouzské příloze, bagetce, a tradičním dezertu crème brulée.

Sushi, sashimi a tempura:
Práce s pánví wok, správné krájení surovin a správný výběr oleje. Následuje příprava řady specialit a seznámení se se správným zahušťováním a kořeněním. Přípravu sushi - základní rozdělení a druhy, nezbytné pomůcky, správný výběr servírovacích nádob, vaření rýže na sushi, technika balení. Přípravu sashimi - seznámení s potřebnými surovinami a pomůckami; dozvíte se, co sashimi je a jak se správně připravuje.

Kompletní nabídku a podrobné informace najdete na stránkách www.prakul.cz

 

Soutěž: Lambaréné

Reklama