Pokud jste v jednom kalupu, abyste zvládli práci, děti i domácnost, asi už nechcete zažívat dramata v kuchyni. Zjednodušte si život varnými deskami, které jsou nejen krásné a chytré, ale hlavně vymyšlené tak, aby se vám žilo lépe.

63e61d8205b31obrazek.jpg

Ovládejte s přehledem

Není nic divného na tom, že si radši zacvičíte nebo se podíváte na film, než byste stáli hodiny v kuchyni. Abyste opravdu mohli využít čas tak, jak potřebujete, hodí se, když domácí pomocníci slouží vám, a ne naopak.

indukční varné desky vypadají stejně, divili byste se, jak moc se liší už jen ovládáním. Buďte nekompromisní. Indukční deska by se měla ovládat jednoduše, intuitivně. Hodně pomůže tzv. posuvník, který přesně vede prst po indukční desce i když hodně pospícháte.

Víc místa pro vaření

Někdy potřebujete vařit ve velké nádobě nebo grilovat pro větší společnost na litinovém tálu. Tehdy přijde ke slovu funkce AreaFlex. Spojí dvě varné zóny umístěné za sebou na stejné straně varné desky do jedné velké. Získáte tak opravdu komfortní varnou plochu se stejnou teplotou, kde se jídlo připraví rovnoměrně v celé ploše.

Desky s vysokým IQ

Některé indukční desky, jako třeba Gorenje IS646BG, mají inteligentní IQ funkce pro ty nejčastější kuchařské postupy. Jako je pomalé vaření pod bodem varu nebo naopak expresní vaření velkého množství vody, aniž by vroucí voda stříkala všude kolem. Nebo udržování pokrmu v teple, dokud nepřijdou poslední opozdilci ke stolu.

Když budete chtít ohromit hosty, zmíněná varná deska má i speciální funkci IQGrill pro grilování s mírou propečení přesně podle chuti a bez připálení. Je libo hodně šťavnatý, středně nebo silně propečený steak? Položte grilovací tál na desku – ta automaticky zaznamená polohu nádoby a aktivuje spojenou varnou plochu. Zapněte a počkejte; deska pípne, až bude tál správně rozehřátý. Přidejte pár kapek oleje a dobrotu, kterou chcete návštěvě nebo rodině připravit. Speciální senzory se postarají o perfektní výsledek přesně podle přání.

Už žádné rozvařené těstoviny

Stává se vám, že až příliš často rozvaříte těstoviny? Indukční desky Gorenje mají časového asistenta. Stačí nastavit čas (až na 99 minut), a po uplynutí potřebné doby se deska sama vypne. Pípnutí signalizuje, že je jídlo připravené. Časovač také sleduje, jak dlouho už vaříte.
Máte rádi vajíčka naměkko nebo na hniličku? Stává se vám, že zapomenete sledovat čas, a místo pochoutky s tekutým, nasládlým žloutkem vytáhnete poctivé tenisáky? Minutka umí ohlídat ten správný čas za vás. Na konci doby se ozve speciální zvuk a tehdy víte, že je čas plotýnku vypnout. Tato funkce totiž není propojená s varnými zónami. Poslouží třeba i jako upozornění, že už je čas vyjmout čajový sáček z hrnku.
 
Tip na desku Gorenje IS646BG a nadstandardně velkou Gorenje IS846BG

63e61dc27fa1dblobid0.jpg

Čtyřplotýnková indukční varná deska Gorenje IS646BG s šířkou 60 cm myslí při přípravě jídla za vás. Má totiž automatické programy. Automatický program IQgrill nabízí čtyři úrovně propečení pokrmů s minimálním množstvím tuku a zároveň zabraňuje tomu, aby se jídlo připálilo. Automatický program IQsimmer je vhodný pro pokrmy, které vyžadují delší dobu vaření při nižší konstantní teplotě, například rýže nebo guláš. Funkce SoftMelt slouží pro šetrné rozpuštění čokolády při teplotě 42 °C bez připálení. Máte uvařeno, ale ještě čekáte na opozdilce? Aktivujte funkci StayWarm, která bude udržovat stabilní teplotu varné zóny na 70 °C. Pokud chcete vařit ve větších hrncích nebo pánvích, můžete spojit dvě vertikální varné zóny do jedné velké. Deska se ovládá jednoduše dotykem, prst přitom přesně vede vyfrézovaná drážka posuvníku. Stojí 13 990 Kč. V nabídce je i v nadstandardní šířce 80 cm pro ještě větší pohodlí při vaření - model Gorenje IS846BG stojí 15 990 Kč.

Více informací: cz.gorenje.com
63e61d904ea2cobrazek.jpg