Foto: Falcon

Spolužáky si ve filmu zahráli například Jiří Langmajer, Tatiana Dyková, Marek Taclík nebo Karel Roden. Filmový scénář Suchánek vystavěl na základu divadelní hry a v projektu působil také v roli režiséra.

„Sešla se tady mimořádně silná parta a dělali jsme na něčem, co pro nás všechny bylo mimořádně zajímavé a zároveň nové. Takže by to mohlo být zajímavé a nové i pro diváky v kinech,“ řekl Jiří Langmajer, představitel Jiřího Hrda, v jehož novém domě se odehrává onen večírek zmíněný v názvu filmu.

Manželku Jiřího Langmajera a zároveň jeho bývalou spolužačku si zahrála Tatiana Dyková. „Ti dva spolu žijí už velmi velmi dlouho a já jako Hrdová se snažím s tím vztahem něco udělat. Jenže Hrd to cítí trochu jinak. Takže to vezme do svých rukou a to, co se děje potom, je dost napínavé,“ vysvětlila Dyková s tím, že návštěva bývalých spolužáků se zvrhne v absurdní situace. „Každopádně večírky jsou vždycky zábavná věc. Já je miluju a myslím si, že nás takových bude víc. Tím pádem máme s diváky v kinech společné téma. A navíc v tomhle filmu hrají opravdu super herci,“ uvedla herečka.

Film se natáčel během srpna loňského roku v Praze a okolí. Kameramanem snímku je Milan Chadima (Hostel, Sněženky a machři po 25 letech, Klauni), za hudbou stojí Jiří Burian (Kapitán DEMO, Republic of Two, Southpaw). Večírek produkují společnosti Dawson Films a One Movie, distributorem v ČR je společnost Falcon, na Slovensku společnost Continental. Premiéra filmu byla původně naplánována na listopad 2020, uveden bude nakonec pravděpodobně v průběhu roku 2021.

Reklama