Pokud ještě neznáte českou zpěvačku Michaelu Gemrotovou, je na čase to změnit. Dobře si ji zapamatovali i Bělorusku, kde nás reprezentovala na největším festivalu východní Evropy. Od tamního prezidenta získala zvláštní cenu.

Michaela Gemrotová sice 25. ročník mezinárodního festivalu Slovansky bazar ve Vitebsku nevyhrála, ale rozhodně zaujala. Z původně více než 300 přihlášených interpretů z celého světa byla vybrána porotou do semifinálové 21. Z té pak postoupila mezi 15 finalistů.

Na závěrečném ukončení festivalu navíc získala zvláštní cenu prezidenta Běloruska, která je udělována za nejlepší přednes, výraz v interpretaci písní.

Grand Prix získalo Bělorusko. První místo si odnesl zástupce Kazachstánu.

České publikum zná Michaelu jako představitelku Christine v muzikálu Fantóm opery, či jako Angeliku ve stejnojmenném muzikálu uváděném v divadle Broadvay.

gemrMichaela Gemrotová se narodila v Písku v roce 1986. Je laureátkou mnoha pěveckých soutěží (např. Mezinárodní soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech). Operní posluchači ji měli možnost slyšet v mnoha rol&i acut e;ch: Violetta (Verdi: Traviata), Pamina (Mozart: Die Zauberflöte), Donn a Anna and Zerlina (Mozart: Don Giovanni), Margueritte (Gounod: Faust), Julie (Gounod: Romeo a Julie), Rusalka (Dvořák: Rusalka) a mnoho dalších. V roce 2013 debutovala v Národním divadle v Praze, o rok později získala hlavní ženskou roli Christine Daaé v muzikálu Fantom opery (Goja music Hall Praha) a o další rok později hlavní ženskou roli v muzikálu Angelika (Divadlo Broadway Praha). Vystoupila v mnoha kulturních metropolích (Londýn, Německo, Rakousko, Maďarsko, Itálie, Francie, Belgie atd...). Koncertovala s významnými symfonickými orchestry jako Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Pardubickou filharmonií, Jihočeskou filharmonií, Filharmonií Teplice aj..., pod vedením dirigentů jako například Ondrej Lenárd, Libor Pešek, Jakub Hrůša, Jan Chalupecký aj... Vytvořila mnoho nahrávek pro Český rozhlas, Slovenský rozhlas a další.
Reklama