Osmdesát let starou chalupu si v lesích u České Lípy koupila herečka Michaela Dolinová (44). A jak prozradila, čeká ji léto velmi netradiční. Zatímco její kolegyně se o dovolené zabydlí na mořských plážích, herečka nasadí pracovní oděv a měsíc se bude věnovat zvelebení rekreačního příbytku.

„Na chalupě mě vůbec poprvé čeká pořádná fyzická práce. Budeme s manželem stěhovat nábytek, natírat, tapetovat, dělat strop, omítat a podobně. Prostě si dám pořádně do těla. Vůbec mi to ale nevadí, naopak strašně se na chalupu těším. Po všech těch Itáliích a dovolených v Chorvatsku to bude příjemná změna," svěřila se Michaela Dolinová.

„Je to poctivý kamenný dům z dvacátých let minulého století s krásnými sklepy a se zahradním domečkem. Zatím je chalupa nalíčená na bílo, ale patrně bílou barvu vyměním za světle modrou. Je posazená do nádherného prostředí. Jsou tady úžasné skály, lesy, cyklotrasy a rybníky, a především je to ráj pro děti," dodala herečka.

Budovatelskou idylu herečka přeruší 25. srpna, kdy začnou první zkoušky mizikálu Švejk, ve kterém má hned čtyři významné role. Po roce se tak vrátí na divadelní prkna.

„Hraji Švejkovu bytnou paní Müllerovou, pak manželku hospodského Palivce, majitelku bordelu a ještě babku Pejzlarku. Zkoušky budou hodně brutální. Budou trvat od rána až do šesti večer každý den. Vzhledem k tomu, že ty moje čtyři postavy se tam vyskytují téměř neustále, budu zkoušet patrně od začátku až do konce," povzdechla si Michaela Dolinová.


Reklama