Král popu Michael Jackson patří i po své smrti mezi současné nejvýdělečnější hudebníky. Celosvětový prodej jeho alb překročil hranici devíti milionů, informoval o tom server MTV.

Michael Jackson ovládl se svými písněmi hitparády v Evropě, Austrálii i ve Spojených státech amerických a po své smrti stále zastává dominantní pozici v hudebním průmyslu. Jen ve Spojených státech amerických se prodalo od 25. června, kdy se svět dozvěděl o hudebníkově odchodu, 2,3 milionu kusů Jacksononých desek a kompilačních nahrávek. Za posledních sedm dní zde šlo na odbyt 1,1 milionu kopií. Celosvětově se prodalo více než devět milionů alb.

Obchodníci pozorují velký zájem fanoušků o Jacksonovu tvorbu. V centru jejich pozorností není pouze kultovní deska Thriller z roku 1983, ale i zpěvákova raná tvorba s Jackson 5 a pozdější sólová alba. Enormní úspěch sklízí také výběrová kompilace Number Ones. Zpěvákovy hity patří také k nejstahovanějším titulům na internetu.

Michael Jackson zemřel 25. června v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Zpěvák na letošní rok ohlásil svůj velkolepý comeback a od 13. července měl v plánu odehrát v londýnské O2 aréně řadu koncertních vystoupení. Na svém kontě měl velký počet nesmrtelných hitů a zisk 13 hudebních cen Grammy.

Reklama