Někdejší král popu Michael Jackson (50), který se podle mnohých nachází na smrtelné posteli kvůli vážné genetické chorobě plic, si dává dohromady všechny své finanční a právní náležitosti. Kromě jiného se rozhodl udobřit s bývalým kumpánem Paul McCartneym (66), kterému v roce 1985 vyfoukl autorská práva v hodnotě 700 milionů dolarů k celé diskografii Beatles. Chce mu je totiž jako smírčí krok odkázat ve své poslední vůli.

Jackson, který nakonec polovinu autorských práv k diskografii Beatles odprodal v roce 1995 nahrávací společnosti Sony, stále ještě ze své půlky vydělává 80 milionů dolarů ročně, což McCartneyho nebetyčně rozčiluje. Nedávno se totiž vyjádřil, že je nehorázné, když musí za své písničky platit Jacksonovi.

„Vadí mi, že kdykoli chci veřejně zahrát třeba Hey Jude, musím za to platit provizi Jacksonovi, který nemá s Beatles vůbec nic společného," uvedl exBeatle, který v minulosti s králem popu spolupracoval na písních The Girl is Mine nebo Say, Say, Say.
 
Jak britskému deníku Sunday Mirror sdělil zdroj z blízkosti nemocného zpěváka, Michael chce po své smrti práva k písním Beatles vrátit do povolaných rukou.

„Michael tuší, že na tom není zdravotně nejlíp, proto si dává dohromady celý svůj život. Většina jeho majetku již byla rozdělena mezi jeho tři děti. Chce také udělat správnou věc a odkázat práva k diskografii Beatles Paulovi McCartneymu, který o ně vždycky usiloval."

Reklama