Do kin přichází charismatický Michael Douglas v roli osobního ochránce prezidenta Spojených států, aby nám předvedl, jak vypadá obyčejný prezidentův den, i chvíle, kdy se jej pokouší zabít neznámí teroristé. Podaří se mu to?

Michaela Douglase netřeba představovat, ztvárnil mnoho rolí, ze kterých jej budete zajisté všechny znát (ano – a hlavně Základní instinkt), je to herec, na kterého se prostě chodí. Předem můžeme říci, že nezklamal ani tentokrát. V roli Peta Garrisona řídí jako agent americké tajné služby ochranu první dámy (tu hraje stále okouzlující Kim Basinger), do které se beznadějně zamiluje.

Jeho náklonnost je však odhalena někým, kdo chce zavraždit prezidenta. Toto potenciální odhalení drží nejlepšího agenta v šachu a dokonce jej postaví jak mimo službu, tak mimo zákon. Bez jakýchkoli prostředků musí Garrison přijít na kloub děsivé záhadě – kdo infiltroval tajnou službu a vynáší informace teroristům? Musí to být jiný agent, jiná možnost není!

Aby nic nebylo jednoduché, je Garrisonovi v patách jeho bývalý nejlepší přítel David Breckinridge (Kiefer Sutherland), jenž má pověst loveckého psa, který jde po stopě až do konce. Inu, jedná se o thriller se vším, včetně velkých hereckých jmen.

V podstatě dopředu musí být každému jasné, že prezident bude zachráněn a nikomu důležitému se v celkem nic nestane. Je už jen otázka, jak. Bohužel, nekonají se žádné převratné kousky, které by posouvaly žánr někam dál, neuvidíte nic, co byste už neviděly jinde a jindy. Bohužel se nekoná jediná scéna, která by opravdu stála za zmínku, vše je po „tajnoagentsku“ uhlazené.

To ale neznamená, že herci a režisér (Clark Johnson) odvedli špatnou práci. Naopak. Snímek je herecky vyvážený, Michael Douglas dělá vše, co umí (a že toho neumí málo), aby se diváci nenudili, Kim Basinger svoji roli láskou k tajnému agentovi sužované prezidentovy manželky také sehrála výtečně, padouši jsou dostatečně padouchovatí, olova ve vzduchu je tak akorát… Jednoduše příjemný odpočinkový film na víkendové odpoledne v kinech.

Ne že byste si z kina odnesly zážitek do konce života, ale Strážce by vás také rozhodně neměl urazit. Pokud máte navíc ještě rády Michaela Douglase, není vůbec co řešit. Na film se nebojte vzít ani svého partnera, také jej ve zdraví přežije.

Strážce (The Sentinel)
režie: Clark Johnson
Hrají: Michael Douglas, Kiefer Sutherland, Kim Basinger
108 minut

Reklama