Díky za pěkný příspěvek od čtenářky s nickem Tina5, která znovuobjevila práci na pletacím stroji

Milá redakce, velmi zajímavé téma týkající se každého. My jsme se stěhovali z malého 3+1 do velkého rodinného domu. V bytě bylo 68m2 i s wc, tady je více jak 3x tolik prostoru a občas mám pocit, že je to tu malé. Původní majitelé nám nechali většinu zařízení v domě, něco jsme měli my  a mí rodiče z našeho domu začali dělat skladiště.

Naváželi nám různé věci, co kdo vyhazoval. Nevadí mi staré věci, naopak, spíše jsem na funkčnost než na zářící novotou. Ono s malými dětmi to stejně dlouho nové a krásné nevydrží, ale všeho moc škodí. Tudíž jsme s manželem nedávno každý vlítl na jednu půdu, přebrali jsme vše odložené na co kdyby a hned bylo líp. Taky skříň mi pomalu nešla dovřít a přitom stále dokola nosím tři trička a sukně. Měla jsem tam kupu krásných věcí na „kdybysemipodařiloshodit“, pak kupu věcí „kdybychpřibrala“, tak jsem si řekla dost. Co mi není, šlo pryč a hned mi bylo líp a skříni taky. A když se mi podařilo shodit? Aspoň jsem se mohla odměnit koupí nějakého pěkného kousku oblečení, co se mi líbilo a padlo mi a ne co kdysi někdo vyřazoval.

Ale na druhou stranu jsem loni dostala od manželových rodičů starý pletací stroj, který jim několik (možná desítek let) ležel na půdě a jen jim ho bylo líto vyhodit. Ruční práce mě vždy moc bavily a pletací stroj pro mne byla výzva už proto, že kdysi na textilní průmyslovce jsme měli jeden rok i pletení na stroji a opravdu jsme na něm pletli. Takže jsem pátrala v hlavě i na netu, jak se s ním pracuje a už jsem uhrkala docela dost pěkných kousků.

A kdyby se rodiče odhodlali pro generální úklid půdy a stroj vyhodili, nevím, nevím, zda bych si koupila jiný. Rozhlížela jsem se v kuchyni a asi tím, že jsem doma a denně vařím, opravdu používám dost spotřebičů, takže mi žádný ladem neleží, i když je všechny denně nepoužívám. Ale je fakt, že elektrický nůž nebo pec na pizzu nevlastníme. Když si to vážně proberu, s čím se dá přežít někde na dovolené pod stanem, člověk toho k životu vlastně moc nepotřebuje..

Krásný den.

Tina5

To máte pravdu, když jsme si po povodních pořizovali vše nové, zjistili jsme, že toho opravdu moc nepotřebujeme

A co vy, milé ženy-in? Pochlubíte se nám také s nějakou zajímavou zbytečností v domácnosti? Kde jste k ní přišla? Proč jste se jí ještě nezbavila? Našla jste pro ni dokonce nové uplatnění jako Tina5?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama