Byla jsem v osmé třídě a ten den byl pátek.

Pelášila  jsem domů, protože měl můj táta narozeniny a já se těšila na nějakou tu ňamku.

Místo oslavy se táta "zaseknul" v práci, protože tam už dostávali kusé zprávy o tom, co se v Praze děje.

Já tomu nerozuměla vlastně vůbec. V pondělí jsme šli normálně do školy a sledovali zmatené učitele. Dění jsme sledovali také oknem ve třídě. Všímali jsme si i herců v divadle naproti.

Pár měsíců po revoluci přišli oba moji rodiče o práci a já musela jako puberťák (mlátilo to se mnou statečně) prožívat i jejich osobní prohru.

Dnes tento den nijak zvlášť neslavím, i když vlastně ano. Mám obrovskou radost a tiše tátovi závidím, že má na své narozeniny státní svátek a může oslavovat o sto šest.

P.S.: Já mám narozeniny 23. listopadu, to se narodil Klement Gottwald - státního svátku se tak asi nikdy nedočkám!

LaliMilá Lali, já chodila do páté a moc jsem tomu dění také nerozuměla. Vím, že když měl Havel novoroční projev, dívali jsem se na něj celá rodina a babička mi tehdy říkala: "To si pamatuj, to budeš jednou vyprávět svým dětem." Působilo na mě hlavně to, jak to prožívali moji blízcí.

Ten svátek na Gottwalda - no, možná se dějiny trefí s nějakou událostí zrovna na 23. 11. Mimochodem ten den zemřel roku 1457 Ladislav Pohrobek - náš král - na leukémii.

Prý přijel Ondřej na bílém koni do Krkonoš  (říkal Radek Kříž). Nejste někdo z těch končin? Nemůžete nám do redakce poslat trochu zasněžené idyly? Fotografii odměníme dárečkem!

Dnešní téma je 17. listopad 1989
A co vy? Jste tak mladí, že jen těžko si na něco vzpomenete?
Byl to den plný emocí?
Co jste dělali 17. listopadu 1989?

Jak jste prožívali sametovou revoluci?

Co se pro Vás změnilo po listopadu ´89?
Slavíte 17. listopad jako státní svátek?
Pište, možná na Vás čeká dáreček.
redakce@zena-in.cz


Reklama