Kamila má tři psy a po dlouhé době chtěla s manželem vyrazit k moři. Domluvila si umístění pejsků v psím hotelu, ale nemohla přenést přes srdce, že budou její miláčci zavřeni v kleci. Nakonec vše vyřešila její matka, i když psy nesnáší.

Kamila a její manžel jsou velcí milovníci psů. Mají kokršpaněla a dvě čivavy. Kvůli nim si dlouhodobě odříkali dovolené, kam by museli bez nich. Letos udělali výjimku, naplánovali si dovolenou u moře a začali řešit otázku, kam se psy.

hotel

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Kamilina máma je občas pohlídá, má zahradu, kde můžou pobíhat, ale do domu je v žádném případě nechce. Je to paní ze „staré školy“ a pes podle ní patří do boudy a ne do bytu. V tom se s dcerou rozhodně neshodnou, takže to u ní Kamila ani nezkoušela a začala shánět psí hotel.

V okolí bydliště našla tři psí „ubytovny“ různých úrovní. Je až neuvěřitelné, jak moc se můžou lišit službami, které nabízejí. Od „spartánského“ ustájení v koňském boxu, které Kamila rovnou zavrhla, až po luxus domácí postele. Ano, majitelka tohoto hotelu nechává malé psy spát ve vlastní posteli, aby se cítili jako doma. Možná si klepete na čelo, ale v jejím případě jde o dobrý byznys. Za takový komfort se samozřejmě i komfortně platí, takže pobyt pejsků by dovolenou neúměrně prodražil.

Zbývala zlatá střední cesta. Psí útulek, který poskytuje i dočasné ubytovací služby. Psi jsou umístěni v kotcích, (kde můžou mít vlastní pelíšek, hračky, misku) a průběžně venčeni na vodítku. Kamila tam vzala na zkoušku své čivavy, a když viděla za mříží jejich smutný pohled, zalily se jí oči slzami.

Čím víc se blížil čas odletu, tím byla smutnější. Její pejsci jsou velcí „závisláci“ a budou určitě trpět. Pomalu začala litovat, že si zájezd koupili a přestala se těšit.

Den před odjezdem už chodila jak tělo bez duše, až se na to její máma nemohla dívat: „Tak mi je tady nechte, já to s nimi nějak vydržím“.  Kamila vyskočila a samou radostí mámu málem umačkala.

Věděla, že přináší velkou oběť, protože psy moc ráda nemá, ale pro radost své dcery se přece jen překonala. Svým způsobem tak zachránila i jejich dovolenou, kterou by si Kamila samou starostí o psy asi moc neužila.

Čtěte také:

 

 

Reklama