milá redakce, dnešní téma je jako šité pro mě. Miluju přemýšlení nad tím, co si vezmu který den na sebe, promýšlím to třeba i den předem, baví mě vytvářet stále nové kombinace z toho, co již mám v šatníku.

Jsem drobné postavy a lidé mi běžně tipují o deset let méně, než mi ve skutečnosti je. Mám hezkou souměrnou postavu (na můj vkus jsem moc hubená, ale pilně pracuju na tom pár kilo přibrat :D), takže si můžu dovolit i odvážnější modely.

Skoro až do maturity o mém oblečení bohužel rozhodovali rodiče (přece jen to šlo z jejich peněz) a řekněme, že jejich představa o tom, jak se má oblékat mladá slečna, byla úplně opačná, než zrovna diktovala móda nebo i zdravý rozum. Takže jsem oblečení o několik čísel větší (abych z něj hned nevyrostla - škoda, že už se můj růst dávno zastavil), ohavné asexuální kalhoty, halenky a trika podivných střihů a barev a hlavně - skoro to ani nemůžu napsat - neskutečně hnusné komplety "sako a sukně", které mi babička s mamkou vybíraly v Polsku. Určitě si to některé z vás musí pamatovat.

Ve škole se mě ptali, jestli něco slavím, že jsem tak vymóděná, pak se mi prostě jen smáli. Byla jsem drobná holka, jejíž právě se objevující ženské tvary byly beznadějně utopené v odporných beztvarych a nepohodlných kostýmcích pro důchodkyně (samozřejmě nechci urazit žádnou z přítomných dam, ale tenkrát jsem v těch hrůzách opravdu nikoho jiného nevídala).

Revoluce v mém šatníku nastala, až když jsem začala chodit na výšku. Tenkrát jsem objevila kouzlo second handů. Na módu nejsem přirozený talent, takže moje první pokusy o originalitu byly dost děsivé a je mým jediným štěstím, že se nedochovalo moc fotek. Ale postupem času se to zlepšovalo a já jsem začala pracovat na svém stylu.

Měla jsem barevné období, batikované období, potom přišlo dlouhé černé období. Vyzkoušela jsem jak přeslazeně romantickou módu, tak čistě sportovní (u té jsem uznala, že to vůbec nejsem já). A řekla bych, že jsem konečně našla, co mi sluší. Nemám žádný vyhraněný styl, kam bych se mohla zaškatulkovat. Mám ráda kombinace černé a bílé, či černé a růžové. Hodně se inspiruju japonskou pouliční módou a některými "alternativními" styly jako jsou goth a steampunk. Snažím se tak vytvořit modely, které jsou romantické, přitom střízlivé a nepřeplácané, na kterých má všechno své místo a nic tam není navíc. Ale hlavně - když se podívám do zrcadla, musím si říct "ano, tohle jsem já".

Zbožňuju veselé potisky, pruhované punčochy a ponožky a originální boty a kabelky. Ty objednávám většinou ze zahraničí, i když pěkné kousky se dají najít i občas i tady. Nedávno jsem dokonce opět po dlouhé době vzala na milost saka. Samozřejmě ne ty staré a beztvaré, ale krásné, vypasované a ve správné velikosti a barvě. K mému romanticko-elegantnímu stylu se prostě hodí.

Ráda bych vám některé ze svých modelů ukázala, bohužel jsem nefotogenická, takže nemám fotky, se kterými bych se chtěla chlubit, ale pošlu vám adresu s fotkami slečny, jejíž modely velmi obdivuju a je pro mě velkou inspirací. Líbí se mi, jak dokáže všechno krásně barevně sladit. Osobně ji neznám, ale fotky má veřejně vystavené, tak snad by jí to nevadilo. Odkaz je ZDE.

Jistě se mezi vámi najdou i takové, kterym tento styl přijde divný a extravagantní. Já osobně ho mám ráda, protože je pro mladé lidi, je ženský a přitom nepůsobí vulgárně a vyzývavě. Co jsem se bavila se slečnami, které se oblékají podobně, tak hodně z nich mi řeklo, je ty šaty "nutí" chovat se jako mladé dámy. Řekla bych, že v téhle divné době je to jen dobře.

Zdraví a krásný den přeje mi-ki.

Text nebyl redakcí upraven.

A jaký styl je ten váš? Napište nám o módě, která se vám líbí. Svoje příspěvku můžete posílat ještě hodinu na adresu

redakce@zena-in.cz

 

Reklama