Připadáte si unavená, vyčerpaná, ve vaší tváři se objevují další a další vrásky? Podobně jsme na tom byly i my ženy v redakci. Jedna z nás se proto rozhodla vyzkoušet mezoterapii – hloubkovou hydrataci, která slibuje, že s pletí udělá hotové zázraky. Jak ošetření probíhá a pomohlo by i vám?

Moderní estetická medicína přináší mnoho zajímavých možností, jak pleť omladit, osvěžit a projasnit. A jednou z těchto možností je právě mezoterapie. Nás v redakci zajímalo, jak to celé funguje a jaký můžeme doopravdy očekávat efekt. Rozhodli jsme se proto tuhle metodu vyzkoušet doslova na vlastní kůži na klinice MEDICOM Clinic, kde ošetření nabízejí. Ještě před dnem D jsme si ale raději chtěli ujasnit, co nás – respektive Kláru – vlastně čeká…

kosmetika

Koktejl cenných živin pro krásnější pleť

Jak stárneme, v naší pleti postupně ubývají kolagenová a elastinová vlákna. Kůže se proto ztenčuje, povadá a stále častěji se na ní objevují vrásky. Díky mezoterapii ovšem pokožka dostane příslušnou dávku vitaminů, aminokyselin a hlavně kyseliny hyaluronové, která se postará o potřebnou hydrataci pleti. Tento výživný koktejl nastartuje v pleti právě tvorbu kolagenu a elastinu, látek zodpovědných za její pružnost a vitalitu, a tak vaše tvář po ošetření na první pohled omládne. Zlepší se vzhled pleti, její struktura a pružnost. Zpomalí se proces stárnutí a v kůži se nastartují revitalizační procesy. Ošetření je proto doporučováno také jako prevence projevů stárnutí pleti a tvorby vrásek. Korektivní dermatoložky MEDICOM Clinic ho proto rády nabízejínejen starším klientkám, ale mimo jiné i těm mladším, ve věku okolo třiceti let.

Benefity, které mezoterapie nabízí:

  • kosmetikaPo pár hodinách mírné začervenání pleti ustoupí a pleť se stává viditelně jasnější, zdravější.
  • Ošetření pleť hloubkově zhydratuje a poslouží jako skvělá prevence tvorby vrásek.
  • Do pleti se aplikují látky tělu vlastní, v první řadě blahodárná kyselina hyaluronová zodpovědná právě za hydrataci.
  • Při mezoterapii pronikají účinné látky až do hlubších vrstev pleti, přesto je ošetření téměř bezbolestné. Přibližně hodinu před mezoterapií se klientkám na tvář aplikuje znecitlivující emla krém.
  • Mezoterapie může omladit a hloubkově vyživit nejen váš obličej, ale i oblast krku, dekoltu nebo hřbetů rukou.

Jak samotné ošetření probíhá?

Mezoterapie se provádí drobnými jehličkami, kanylkou nebo speciální mezopistolí, pomocítzv. Vital Injectoru. Tuhle možnost se chystá vyzkoušet právě naše Klára. Během ošetření mezopistolí vám až do podkoží pronikají živiny hned pěti unikátními mikrojehličkami naráz. Lékař na přístroji ještě před ošetřením nastaví hloubku průniku mikrojehliček i množství živin tak, aby se látky dostaly do všech potřebných vrstev kůže a důkladně pleť zhydratovaly. Ošetření mezopistolí je ideální pro vyhlazení jemných vrásek, ale zároveň napomáhá k celkové obnově pružnosti pleti, a to zejména v dolní třetině obličeje a na krku. Jde o ambulantní ošetření, která trvá jen okolo 20 minut, samozřejmě podle velikosti ošetřované lokality.

Klára vám už brzy v dalším článku popíše, jak její ošetření probíhalo i jaký mělo efekt. Určitě se máte na co těšit! :-)

kosmetika

Více o mezoterapii pak najdete na stránkách MEDICOM Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie, kde si Klára chtěla tohle ošetření vyzkoušet.

Reklama