Hodí se doslova k jakékoliv příležitosti. To je prosecco. Je tak oblíbené, že má dokonce svůj Mezinárodní den, který letos oslavíme v sobotu 13. srpna. A to je příležitost vychutnat si je samostatně nebo třeba v lahodných koktejlech jako jsou Aperol Spritz a Hugo Spritz.

Kaufland-Cultura-Vini-vizual.jpg

Italské šumivé víno Prosecco získalo svůj název podle stejnojmenné malebné vesničky na předměstí Terstu, kde dnes již ale žádnou výrobnu nenajdeme. Vyrábí se z hroznů odrůdy Glera a je charakteristické oblastí výroby. Může pocházet pouze od vinařů ze severní Itálie z oblastí Veneto (Benátsko) a Friuli Venezia Giulia (Furlánsko-Julské Benátsko).

Prosecco se doporučuje pít ve vinné skleničce – podobně jako k vínu, se k proseccu čichá a nechává se vyvětrat, aby se uvolnily všechny složky vůně. Mělo by se podávat nachlazené, a to buď podle rad výrobce a nebo podle přímé úměry – čím nižší je zbytkový cukr, tím nižší by měla být teplota.

Prosecco-Cultura-Vini-Kaufland.jpgVyzkoušejte Prosecco Cultura Vini privátní značky Kauflandu-

Nabízí příjemnou svěží a ovocnou chuť s jemnou kyselinkou. Hodí se k drůbeži, rybám, či jako přípitek.
Itálie DOC, 0,75l – 88,90 Kč
 
Pod značkou Cultura Vini najdete kolekci vín z celého světa. Hrozny se pěstují po celém světě a každý region má svá specifika. Pokud chcete ochutnat výběr toho nejlepšího, vyzkoušejte značku Cultura Vini z Kauflandu, která zahrnuje vína z několika kontinentů, od francouzských, italských, španělských, australských, kalifornských, jihoafrických, německých, maďarských, portugalských až po chilská, která vybrali zkušení someliéři a vinařští experti. Všechna jsou v kontrolované kvalitě, s etiketou, ze které lze vyčíst zemi a oblast vinohradnictví, podrobnosti o chuti a vůni vína, kolik procent alkoholu obsahuje i doporučenou teplotu servírování. Vyberte si ze širokého sortimentu přesně to, co máte rádi, kvalitu za skvělou cenu.

Reklama