Chodíte s dětmi na preventivní vyšetření očí? Možná i vy žijete v regionu, kde na něj pacienti musí čekat třeba i půl roku. Na příliš dlouhé objednací lhůty upozorňuje projekt MrkvoVize. Ten se vztahuje k zítřejšímu Mezinárodnímu dni mrkve a zapojit se můžete i vy.

kuklovaStačí nasadit si na oči plátky mrkve a fotku sdílet na Facebooku. Přesný návod a popis akce naleznete na stránce www.denmrkve.cz. Vyjádříte tím podporu nadačnímu fondu, který vznikl na podporu a připomenutí důležitosti preventivních vyšetření očí u dětí. Do výzvy se už zapojila i Michaela Kuklová.

Proč jsou nezbytné pravidelné návštěvy očního lékaře? Například s rizikem vzniku tupozrakosti se v České republice ročně rodí více než 7 tisíc dětí a postihuje přibližně 4% populace. „Důležité je začít s léčbou včas, ideálně v předškolním věku, dokud ještě není vývoj zrakového systému dokončen. V pozdějším věku není už léčba úspěšná,“ varuje Petra Teplanová, oční lékařka se specializací v oblasti léčby dětí z Dětského očního centra Kukátko.

mrkev

Reklama