5b0e8dcd145f1obrazek.jpg
Co zajímá dnešní VELKÉ děti? Víme to? Nebo máme pocit, že kromě chytrého telefonu pro ně nic neexistuje? Sondovali jsme na nedávném veletrhu Svět knihy, kde byla jejich koncentrace vysoká, a rozjařené tváře naznačovaly, že budou celkem sdílní. Tady jsou jejich tipy na knihy, které dostanete v každém dobrém knihkupectví, tj. stihnete koupit ještě dnes či zítra. A udělají hromadu radosti, i když vám názvy většinou přijdou jak z jiné dimenze...
Dávka inspirace pochází od skupiny děvčat ve věku tzv. young adults, což už jsou takoví „malí dospělí“. A poradily nám, co prý i pro kluky. 

Leigh Bardugo: Wonder Woman – Válkonoška Leigh Bardugo: Wonder Woman – Válkonoška
V dnešní době všichni milují superhrdiny. Už se dostali snad na program všech televizních stanic, dávají je ve všech kinech, komiksů je také celá řada. A teď konečně se hrdinové od DC Comics dostávají také do poliček knihkupectví.
První knížku ze superhrdinské edice o Wonder Woman nenapsal nikdo jiný než Leigh Bardugo, autorka série Griša, což je příslib toho, že knížka bude mít ten správný young adult nádech. Jenny Hanová, Siobhan Vivianová: Prach a popelJenny Hanová, Siobhan Vivianová: Prach a popel
Tři slečny, jedna pomsta. Tato série a příběh Mary, Kat a dívky jménem Lillia se už blíží ke konci a fanoušci chtějí čím dál tím více.
Autorka populární série se těší oblibě po celém světě a vloni osobně navštívila Českou republika a seznámila se svými fanoušky na knižním festivalu Humbook.
Její knížky jsou vhodné pro všechny čtenářky, jež mají rády příběhy se skvělou atmosférou a špetkou romantiky.

 Marissa Meyerová: RenegátiMarissa Meyerová: Renegáti
Knížka sklidila hromadu kladných ohlasů ještě před vydáním v českém jazyce a slibuje neuvěřitelnou cestu do světa, kde se superhrdinové potýkají se superpadouchy. A nic není takové, jak se zdá.
Tato kniha je prý skvělou volbou, pokud vaše děti chtějí číst o populárním tématu podaném naprosto novým a neotřelým způsobem.

novým a neotřelým způsobem.  Jo Nesbo:  Doktor Proktor a vana časuJo Nesbo:  Doktor Proktor a vana času
Zběsilá jízda časem v zábavném a napínavém pokračování příběhu o doktoru Proktorovi se na pultech knihkupectví objevila ve verzi s oblíbenou filmovou obálkou. A potěší už i tak dvanáctileté čtenáře.
Pokud nevíte, o co v úspěšné knížce jde, tak doktor Proktor se vydává do Paříže, aby znovu našel svou dávnou lásku, Julietu Margarínovou.  Bývalé „hrdličky“ se totiž musely před téměř čtyřiceti lety rozdělit za velmi dramatických okolností. 
Kdo je Jo Nesbo?  Nejznámější současný norský spisovatel, jenž ani na poli s dětskými knihami nezůstal pozadu za svými slavnými romány.

Hraju, abych žil: Jiný světPaří váš syn neustále hry u počítače? Nabídněte mu knihu v žánru LitRPG! 
O co jde? LitRPG kombinuje klasický sci-fi nebo fantasy příběh s mechanismy on-line her.
Jeden z nejúspěšnějších titulů tohoto žánru je kniha Hraju, abych žil: Jiný svět (autor Dmitrij Rus).
Nicméně pod tímto pro vás zřejmě zatím tajemným spojením najdete i množství dalších knížek.
A možná budete při návštěvě knihkupectví překvapeni, že fanoušky najdete i v řadách prodavačů, kteří vám pak ochotně s výběrem poradí…

Já, Simon A na závěr ještě jeden osobní tip tak z trochu jiného soudku
Chcete lépe porozumět světu svých skoro dospělých dětí? Zajděte si do kina na film Já, Simon. Premiéru bude mít 14. června a velmi věrohodně líčí problémy současné mládeže. Vysvětluje, jakou moc mají sociální sítě, která jsme my poznali až jako moudří dospělí, a zároveň připomíná, že trable s láskou jsou věčné.
V roli velmi liberální matky hlavního hrdiny září stále pohledná Jennifer Garner, kterou pamatujeme rovněž z tematicky podobného filmu Přes noc třicítkou.
„Film Já, Simon má potenciál oslovit spoustu lidí a pomoct jim způsobem, o který se ještě nikdo nepokoušel,“ říká představitel středoškoláka Simona Nick Robinson.
A jelikož i my, rodiče, se máme stále co učit, stojí snímek skutečně za zhlédnutí. Už třeba proto, že ačkoliv filmoví rodiče nejsou dokonalí, je vidět, že pro svoje děti dělají opravdu maximum a že je milují takové, jaké jsou. A to není vždy snadné.

A být dobrými rodiči je – i když to zní jako klišé – ten největší dar, který svým dětem můžeme dát.

Přečtěte si také: 

Uložit

Uložit

Uložit