chicken

Během týdne se naše děti stravují ve školní jídelně. Naštěstí ta naše patří mezi ty s nabídkou chutného jídla, takže jsou děti spokojené. Můj manžel ale takové štěstí nemá a do práce je jim dováženo jídlo, které ne vždycky chutná tak, jak by chtěl. Proto obědvá po návratu z práce jídlo, které uvařím já.

Každý den však na vaření není čas, takže někdy vařím na dva dny, jindy zase udělám jídlo, které se dá druhý den přetvořit v něco jiného. Třeba pečené kuře. Jeden den si pochutnáme na klasickém pečeném kuřeti s rýží a druhý den vymýšlím, co s druhou polovinou kuřete.

Jednou je to smetanové rizoto se špenátem, jindy zabalím kousky masa do tortill. Chutná je také pomazánka z pečeného kuřecího masa. Možností je velká spousta. Naposledy jsem zbytek kuřete přetvořila v rádobymexickou specialitu.

Potřebujete

zbytky pečeného kuřecího masa
uvařenou rýži
1 velkou konzervu sterilované kukuřice
1-2 konzervy fazolek v pikantní chilli - tomatové omáčce

můžeme přidat i 1 až 2 na kostičky nakrájené papriky
koření podle chuti, čerstvé bylinky jsou vítány

Postup

Kuřecí maso obereme od kostí a nakrájíme na menší kousky. Spolu s výpekem z kuřete dáme do hlubší pánvičky a chvíli opékáme. Přidáme uvařenou rýži, kukuřici a fazole. Důkladně promícháme a necháme prohřát.

Můžeme dochutit kořením, solí.

Před podáváním můžeme posypat nastrouhaným sýrem.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama