Dnes se rozloučíme se zemí, kde si současně přijdou na své milovníci pradávné historie i plážoví povaleči. V jediném dni můžete současně obdivovat koloniální architekturu, setkat se s pravou indiánskou kulturou i exotickými zvířaty. A v neposlední řadě navštívit nádherné přírodní scenérie.

K prvnímu deseti dnům pobytu jsme si vybrali jeden z mála hotelů na Karibském pobřeží, které nevypadají „panelákově“, a navíc jsou postaveny ve španělském stylu. V hotelovém parku ve stylu džungle jsme objevili palmu, která „kuká“ (čekali byste ale marně):

cestování

cestování

cestování

V roztomilém koloniálním městečku vás udiví vynalézavost výrobců podivných židliček pro dostaveníčka milenců pěkně v souladu s viktoriánskou morálkou.

cestování

Pláž v Karibiku, odkud lze vidět zříceniny města Tulum.

cestování

Ostrov Isla Contoy, kde uvidíte dvě moře najednou: na jedné straně Karibské, na druhé Mexický záliv.

cestování

cestování

Tak takhle vypadá kakaovník, který společně se skořicí a hřebíčkem pěstují u továrničky na čokoládu, kde turistům umožní namlít dle původního receptu svou vlastní podle chuti. Všechny suroviny pěkně na jednom místě a ještě nádherné květiny v okolí.

cestování

cestování

Ve starověkém městě Yaxchilán mě fascinovaly obrovské stromy, jejichž vyčnívajících kořeny měřily dobré tři metry:

cestování

cestování

Bydleli jsme asi tři kilometry od slavného naleziště Palenque v samém srdci džungle. Nikdy jsem neviděla krásnější hotelový bazén, přesto jsem se nevykoupala. Po 4 dny téměř permanentně pršelo a teplota vzduchu díky vyšší nadmořské měla k letní daleko.

cestování

cestování

K vodopádům Aqua Azul se trošku projdete do kopečka, ale ten pohled stojí za to, že? V horních jezírkách je možnost se vykoupat, ale nakonec jsem do toho nešla, voda byla totiž poměrně studená.

cestování

cestování

cestování

Kaňon Sumidero jsme projeli na motorovém člunu:

cestování

Pacifické pláže nás oslnily mnohem více než karibské – průzračné moře díky hrubšímu žlutému písku a nádherné útesy.

cestování

cestování

Když se řekne Mexiko, vybaví si každý kaktusy, leč za těmi „pravými“ se musíte vypravit víc na sever. Coby milovnice kaktusů jsem byla nadšená, když jsem konečně pár dnů před odletem pár obrovských objevila na pobřeží Tichého oceánu:

cestování

cestování

Strávili jsme v na jihu obrovské země, která se na mapě trošku ztrácí díky ještě mnohem větším sousedům, téměř celý měsíc.

Pokud uvažujete o podobné dovolené, či vás zajímají další zážitky, čtěte zde:  

Reklama