mexiko.jpg (146 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Mexická směs je pikantní směs koření od značky Avokádo. Kromě sladké papriky obsahuje také chilli, sušená rajčata, česnek, cibuli, oregáno, kmín a další výborné koření. Nehodí se jen na vepřové maso, na které jsme ji použili v dnešním receptu. Skvělá bude také na kuře, hovězí maso a také na bezmasá jídla.

Počítejte s tím, že koření obsahuje sůl, takže před dalším solením jídlo ochutnejte. Celkově pokrm, díky pikantní chuti, nebude potřebovat tolik soli. Což je samozřejmě výhoda.

Suroviny

  • 500 g vepřové panenky
  • 1 sáček koření Avokádo Mexická směs 
  • 500 g mexické zeleninové směsi - fazole, fazolové lusky, kukuřice, paprika...
  • 2 velké cibule
  • 2 chorizo klobásy
  • slunečnicový olej
  • jako příloha - rýže, pečivo, nudle...

IMG_20210420_143300.jpg (223 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Postup

Maso nakrájejte na plátky a přes noc naložte do směsi oleje a koření Mexická směs. Použijte 3 lžíce oleje a polovinu sáčku s kořením.

Ve velké pánvi si rozehřejte olej a dejte na něj opékat maso, které jste po naložení vyndali z lednice půl hodiny předem. Aby se ohřálo na pokojovou teplotu. Plátky masa opečte z obou stran a dejte stranou. Do výpeku dejte opékat nahrubo nakrájenou cibuli. Až začne tmavnout, vsypejte na ni sáček mražené zeleniny. Pokud máte čas a chuť, připravte si zeleninu čerstvou. Ideální je mix kukuřice, fazolí, fazolových lusků, několika barev paprik.

Do pánve vsypejte zbytek koření, promíchejte a společně pár minut opékejte. Vraťte do pánve maso a na kolečka nakrájené chorizo. Podlijte trochou vody, pokud máte po ruce vývar, tak vývarem. Stačí přibližně 2 dcl. Ochutnejte a až teď, podle chuti, osolte.

Podávejte s libovolnou přílohou.

Dobrou chuť přeje Elly.

Kuřecí kousky s pikantní zeleninou

1.jpg (69 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Sumeček s pikantní omáčkou a rýží

2.jpg (135 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Reklama