Jedno z nejzvučnějších jmen letošního festivalu, The Chemical Brothers, přišlo na řadu v sobotu  po desáté hodině, kdy byl prostor pod Metronome Stage zcela zaplněn. Známí vizionáři elektrické hudby do Prahy přijeli po dlouhých 11 letech. Blok The Chemical Brothers byl velkolepou tečkou za hlavním programem festivalu, který právem nalákal pod Metronome Stage nejvíce diváků za oba dny. Kapela nedala posluchačům šanci na oddech a odehrála špičkový set skladeb, které v 90. letech pomohly změnit hudební dějiny. Stále působivý zvuk a rytmy dotvářela mimořádná vizuální a světelná show.

5b30c3f497765obrazek.png

5b30c48949a84obrazek.png

Příznivci taneční hudby zůstali i v ranních hodinách na závěrečném programu v Moon Stage, kde za pulty vystoupila Sister Bliss se svým Faithless DJ setem. Pokračovala DJka Barbora a festivalovou afterparty zakončil DJ Electrom.
„Jsme nadšeni, že se nám podařilo dát dohromady unikátní line-up, který v sobotu vyvrcholil Davidem Byrnem a The Chemical Brothers. I sami interpreti si atmosféru moc užili, potvrdili to nejen svými výkony, ale i prvními dojmy po jejich vystoupeních,“ sdělila Barbora Šubrtová, programová ředitelka festivalu.

Z pátečního programu divákům nejvíce utkví v paměti britská kapela Massive Attack s hostujícími Young Fathers, John Cale, zakládající člen The Velvet Underground, písničkář Tom Odell či velkolepá oslava 30. narozenin Tata Bojs a v neposlední řadě „návrat“ Sexy Dancers.

5b30c526a9cc1obrazek.png

5b30c446ea1c3obrazek.png

Foto: Metronome Festival Prague

Reklama