Je léto, prázdniny a dovolené a jako my, i vy jistě uvítáte dobrý tip na víkend. Tím je právě Metaxa Super Cup 2004. Tři plážová klání již proběhla v Opavě, Slavkově a Jihlavě, čtvrté, závěrečné a finálové se koná o víkendu 24. až 25. 7. 2004 v Doksech u Máchova jezera. V turnaji se utkají vrcholoví hráči Čech a Evropy. V prvním dni turnaje budou probíhat zápasy osmi dvojic v obou kategoriích. V druhém dni budou sehrána semifinále a finále. Skvělá podívaná pro beachvolejbalové nadšence a inspirace pro ty, kteří hledají tip na nějakou zábavnou pohybovou aktivitu, které se budou věnovat s radostí a nadšením. Hra vás úplně pohltí, bavíte se s přáteli a přitom vydáváte tisíce kalorií, ani nevíte jak.

Ale zpátky k víkendu u Máchova jezera - večer, až se na pláži sešeří, převezme vládu Metaxa, sluneční nápoj. Pití je to typicky řecké a stejně jako Řecko samotné je plné slunce – bylo spočítáno, že v každé láhvi Metaxy se ukrývá 2 000 hodin slunečního svitu, a to už je tedy zásoba!

Nemůžeme si neříct něco ke vzniku a historii Metaxy: kořeny Metaxy sahají 4 000 let do vůbec počátku řeckého vinařství. O něm toho spoustu už před více než 100 lety věděl Řek, Spyros Metaxa. Spojil svůj um se vším, co věděl o antické přípravě řeckých vín, a vyrobil Metaxu. Není to ani koňak, ani brandy, ani vinná pálenka, jak si někteří myslí, je to zcela samostatný druh alkoholu, je to prostě Metaxa. K její výrobě se používají sluncem vysušené vinné hrozny tří druhů, které se destilují a poté zrají v ručně vyráběných pryskyřičných dubových sudech v rozmezí tří až třiceti let. Právě délka zrání je určující pro přidělení hvězdiček jednotlivým druhům Metaxy.

Mimochodem, Metaxa se jako jediná na světě drží zásady – každý rok v sudu = jedna hvězdička. Po skončení procesu zrání se destilát míchá s archivními ročníky muškátových vín z Egejského moře, které dodávají Metaxe její charakteristické aroma a nasládlou chuť. Než je tato směs umístěna do sudů, je přefiltrována přes výtažky z růžových okvětních lístků. Poté se přidává tajná receptura směsi řeckých bylin a vše ještě půl roku dozrává v sudech. A zlatavý poklad je připraven k ochutnávce.

Abyste se mohli přesvědčit, že Metaxa je slunce mezi destiláty, připravili jsme pro vás soutěž. Stačí jen správně zodpovědět soutěžní otázku a držet palce, ať jste jedním z deseti výherců. Správnou odpověď a spoustu dalších informací o Metaxe a plážovém volejbalu najdete na adrese www.metaxasupercup.cz.

Reklama