Metaxa

Letošní horké letní dny se tradičně ponesou v duchu relaxace a zábavy, ke které neodmyslitelně patří dobré jídlo a pití. Se sluncem a stoupajícími teplotami se kulinářské kreace, jindy určené pro kuchyňskou linku, přesouvají k zahradnímu grilu. Metaxa ve spolupráci s mistry kuchařského řemesla z Pražského kulinářského institutu připravila kombinaci neotřelých grilovacích receptů, sladěných s osvěžujícími nápoji z Metaxy, jako je dobře známý Suntonic a jeho variace s grenadinou a bitter lemonem. Řecká Metaxa byla od svého vzniku zvyklá na prudké středomořské slunce, a proto Suntonic a ostatní nápoje z ní připravené jsou lehké, osvěžující a velmi podmanivé.

MetaxaZa přípravu grilovaných pochoutek z Metaxy je zodpovědný zakladatel Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk a tamní šéfkuchař Václav Frič. Tandem odborníků na špičkovou gastronomii sestavil novátorsky pojaté recepty, prolnuté letní tematikou čerstvého ovoce a zeleniny. Grilovací menu Metaxy načíná česnekový a koktejlový dip, podávaný s čerstvým pečivem. Následuje filet z čerstvého lososa, při jehož přípravě se využívá speciální metoda „uzení za studena“, které docílíme pomocí marinády z Metaxy. Pro příznivce vepřového masa jsou připravena grilovaná americká vepřová žebra, která jsou odlehčena salátem Coleslaw. Na závěr je přichystán ananas flambovaný na Metaxe, dozdobený Suntonic Espumou. Všechny recepty spojuje zázračná ingredience – středomořská Metaxa, která každé jídlo příjemně zjemňuje a dodává mu nezaměnitelný charakter.

MetaxaSuntonic od Metaxy je již tradičním partnerem letní zábavy a uvolnění, proto se stal základním kamenem koncepce pro grilování s Metaxou. Základem jedinečného nazlátlého obsahu Suntonic je vyvážený poměr Metaxy 5* a toniku, který završuje čerstvý pomeranč pro zvýraznění nasládlých kontur nápoje. Master Bartender skupiny Gastro Group Martin Kazbunda doplnil Suntonic o další způsoby podávání, které vycházejí z jemné a svěží chuti Metaxy a čerstvého ovoce. Zástup letních koktejlů završuje Metaxa Sangria.

„Už díky místu svého původu se Metaxa vždy hodila k té slunečnější a teplejší části roku, kterou je léto. Výborně se vychutnává na ledu a Suntonic je pouze vrcholem nesčetných možností jejího kombinování s ovocem a dalšími přísadami s nádechem slunečného léta. Spojením grilování a koktejlů z Metaxy jsme pouze dali dohromady dva fenomény kralující letní zábavě,“ říká Dana Heinzová, Brand Manager Metaxy pro Českou a Slovenskou republiku.

Metaxa

MetaxaRecepturu Metaxy objevil Spyros Metaxa v roce 1888. K výrobě Metaxy se používají blahodárným středomořským sluncem vysušené vinné hrozny tří druhů, které se destilují a zrají minimálně tři roky v dubových sudech. Počet let je na lahvích označen počtem hvězdiček. Po skončení procesu zrání se destilát míchá s archivními ročníky muškátových vín a tajnou směsí řeckých bylin. Vše pak ještě zraje půl roku. Tím se výrobní proces liší od postupů používaných u běžných brandy a Metaxa je kategorií sama o sobě. Distributorem do České republiky je společnost Rémy Cointreau Czech Republic.

Více se dozvíte na stránkách http://www.grilovanismetaxou.cz/index.php