Vybrat správnou školku pomůže rodičům nový internetový portál www.jakdoskolky.cz, který spustila radnice Prahy 6.

Zápisy do mateřských škol začínají v letošním roce 31. března a 1. dubna. V tomto termínu si rodiče vyzvednou přihlášky, na jejichž odevzdání mají 14 dní. Pomoc při výběru školky pro dítě, orientaci v předpisech nejen o přijímacím řízení nabídne rodičům internetová stránka Prahy 6. „Naší snahou bylo vytvořit přehledný, ucelený a systematický mechanismus, ve kterém by se rodiče snadno orientovali a dozvěděli se vše podstatné, co potřebují," řekl radní Ondřej Balatka.

Nový portál obsahuje kompletní informace o rodičovské péči, zejména kontakty, adresy, odkazy na webové stránky a představuje jednotlivé školky včetně jejich hodnocení.

Na stránkách rodiče také naleznou kontakty nejen na obecní, ale i soukromé školky, na mateřská centra, logopedické a pedagogické poradny, přehled dětských hřišť nebo zákony a předpisy vztahující se k rodičovství. „Pravidelně se na stránkách budou objevovat aktuality z dění v jednotlivých školkách, brzy spustíme také diskusi, kde si budou moci rodiče vyměňovat svoje zkušenosti a radit si," doplnil radní.

Přivítali byste něco podobného i v ostatních městech a městských částech?

Reklama