Poslední dobou se rozdíly mezi městem a venkovem výrazně stírají. Přesto mají jedni vůči vesnici předsudky a nikdy by tam žít nechtěli. Druzí naopak dobrovolně opustili život ve městě a odstěhovali se na venkov. Jiní nevytáhli paty za humna a z města mají hrůzu. Je i mnoho těch, kteří bydlí na vesnici, ale mají pocit, že ten pravý život se stále odehrává jen ve městech.

Já žiji v rozporu. Bydlím ve městě, pracuji ve městě, ale duší mě to táhne na venkov. A čím jsem starší, tím víc toužím vyměnit hektické město za poklidný venkov. Město má nepochybně své výhody. Jsem obklopena krásou památek, můžu jít za kulturou, mám tady práci, dcery tu studují, všechno je, jak se říká, u nosu atd. Ale stejně se vždycky těším, až z něj v pátek vypadnu na venkov. A nejen kvůli víkendovému oddychu, přírodě a koním, které miluji. Mám pocit, že bych na venkově dokázala žít. Jsem tam šťastnější. Jako by tam čas pomaleji utíkal a člověk si víc uvědomoval sám sebe.

Myslíte, že jsem naivní?

Jak to máte vy? Kde žijete? Na venkově, nebo ve městě? Jaké to má podle vás klady a zápory? Jste šťastná tam, kde jste, nebo zavistivě pokukujete po tom, co vaše bydliště nenabízí? Může být městský člověk šťastný na venkově a naopak?

Podělte se s námi o své zkušenosti a zážitky ze života na vesnici nebo ve městě a napište. Pošlete nám třeba fotografii místa, kde bydlíte, na známou adresu redakce@zena-in.cz

My vaše příspěvky uveřejníme a nejlepší z nich odměníme pěknými dárky. Máme přichystané dva luxusní krémy Solutions od Avon a stylingový gel na vlasy s feromony got2b. A jako bonus sladká tečka jako překvapení.

Reklama