dubai

Kdo by spal, když se toho dá tolik vidět a zažít? Ať Dubají jen projíždíte, nebo od svého výletu vyžadujete maximum, v tomto městě máte vždy spoustu zážitků na dosah ruky bez ohledu na denní dobu. Začtěte se do našeho průvodce 24 hodinami po městě, které nikdy nespí.

 • 5:00 – Ovocný a zeleninový trh Al Aweer

Nastartujte svůj den na trhu Al Aweer, kde dostanete nejčerstvější ovoce a zeleninu za nízké ceny. Tento životem překypující trh je plný barev, zvuků a vůní, které jsou na míle vzdálené nudným supermarketům. Nezapomeňte si vzít fotoaparát!

 Dubai

 • 6:30 – Cyklistická stezka Al Qudra

Pro dobrodružné povahy je cyklistická stezka Al Qudra a její úžasný výhled na východ slunce povinnou zastávkou. Stezka dlouhá 86 kilometrů nabízí úchvatné pohledy na dubajské pouštní duny a po cestě se vám možná poštěstí zahlédnout i místní divoká zvířata, jako je například majestátný oryx, a příležitostně osamělé jezdce na koních.

 

 • 8:30 – Snídaně na pláži Kite Beach s výhledem na vlny

Gurmáni si zaručeně vyberou z široké nabídky trendy restaurací, kaváren a podniků s neobvyklými koncepty, jež se nacházejí v blízkosti průzračných vod Perského zálivu. Promenáda na pláži Kite Beach je vyhlášená spoustou malebných míst, kde si můžete při chutné snídani odpočinout s nohama zabořenýma do písku: patří k nim podniky jako Park House, The Surf Café či Al Ijaza Cafeteria, která nabízí klasické pochoutky rovněž s sebou.

 

 • 11:00 – Navštivte vyhlídku Burj Khalifa

Žádná návštěva Dubaje se neobejde bez vyhlídky z vrcholku nejvyšší budovy světa s názvem Burj Khalifa. Vyhlídková plošina se skleněnými stěnami nabízí ničím nerušený výhled kolem dokola na město, poušť a oceán. Na venkovní terase naleznete digitální dalekohledy, které vás provedou virtuální cestou časem do minulosti i budoucnosti.

 Dubai

 • 13:00 – Oběd v Centru Šejka Mohammeda pro kulturní porozumění

V jedné z nejstarších čtvrtí Dubaje, Al Fahidi, vám v Centru Šejka Mohammeda pro kulturní porozumění podají tradiční oběd v emirátském stylu v prostředí krásně zrekonstruované budovy s větrnými věžemi. Návštěvníci si zde mohou vychutnat místní pokrmy a se svým emirátským hostitelem si popovídat o kultuře, zvycích a náboženství ve Spojených arabských emirátech. Ať máte sebechoulostivější dotaz, nebojte se ho položit.

 

 • 15:00 – Zchlaďte se v Aquaventure

Akvapark Aquaventure v Atlantis na Palmovém ostrově nedávno portál Tripadvisor vyhlásil nejlepším akvaparkem v Dubaji. Nabízí dokonalý odpočinek plný vodní zábavy pro celou rodinu. Můžete si vybrat z množství vodních atrakcí, jež drží nejrůznější světové rekordy, pozorovat žraloky a rejnoky zblízka nebo jen tak polehávat na 700 metrů dlouhé soukromé pláži.

 Dubai

 • 20:00 – Večeře u tančících fontán

Pohledem na okouzlující dubajskou fontánu se můžete kochat z pohodlí hned několika restaurací v centru Dubaje. Ať se usadíte v Madeleine Café & Boulangerie ve francouzském stylu, klidném prostředí thajské restaurace Thiptara, či u vynikajícího italského jídla na terase podniku Serafina, určitě i vás pohltí krása a kouzlo nejoblíbenějšího představení son-et-lumière v Dubaji.

 Dubai

 • 22:30 – Drink s výhledem na Madinat Jumeirah

Díky panoramatickému výhledu na Perský záliv, vzdouvající se „plachtu“ Burj al Arab a nádherný uměle vytvořený vodní kanál je Madinat Jumeirah jedním z nejlepších míst v Dubaji, odkud se můžete kochat oslnivou krásou celého města. Na výběr máte více než 40 restaurací a barů na světové úrovni, kde si můžete výhledy vychutnat se sklenkou v ruce. Zastavte se třeba v Kalsa Pool Bar, Bahri Bar či The Agency nebo se nechte strhnout živou hudbou v Trader Vic’s v polynéském stylu.

 Dubai

 • 0:00 – Karaoke v Lucky Voice

Zamiřte do Lucky Voice a zazpívejte si své oblíbené hity v soukromém karaoke boxu – na výběr máte přes 15 000 skladeb. Podnik ve stylu diska 70. let zdobí u stropu tucty zářících koulí, jež se vlní, pulzují a mění barvy.

 

 • 2:00 – Občerstvení po půlnoci

Dubaj se pyšní spoustou možností pozdního občerstvení, ať jde o rychlou svačinu, či plnohodnotné jídlo, a to i v brzkých ranních hodinách. Vychutnejte si klasický sýrový manakish v pekárně Al Reef Lebanese Bakery, levantské pouliční pokrmy a shawarmy v podniku Zaroob nebo zamiřte do SALT, máte-li chuť na burgerové menu (rozhodně si nenechte ujít Cheetos Chicken Burger) s hranolky a milkshakem.

 Dubai

 • 4:00 – Let pouští horkovzdušným balónem při východu slunce

Pokud jste ještě vzhůru, máte možnost pokochat se krásou východu slunce a zlatavých odstínů pouště ve výšce 1 200 metrů nad dunami a smaragdově zelenými oázami plnými oryxů, gazel a velbloudů toulajících se svým přirozeným prostředím.