msg

Některá období vztahu jsou dobou, kdy tápeme, zda ten či onen muž je tím pravým, se kterým hodláme i nadále sdílet společnou ložnici a jiné radosti. Na pochybách byla tenkrát i moje kamarádka Andrea.

Byl to vcelku normální pracovní den, kdy se nedělo nic neobvyklého. Seděly jsme s Andreou v kanceláři, když zazvonil telefon: „Andreji, máš tu na recepci mesíka!“  Tato věta se z telefonu ozývala se stejnou dikcí denně jako ze záznamníku, který po nás žádá zanechat vzkaz.

„Ať to nechá u tebe, pak si to vyzvednu.“

Jenže recepční Karlík se nenechal odbýt: „Asi by sis pro to měla dojít osobně!“

Andrea nevrle zabručela a odešla.

Po chvíli zvonil telefon u mě na stole. Volala Andrea z recepce, ať se jdu na něco podívat.

Stála s mesíkem u recepčního stolu a smála se. Nechápala jsem, čemu se tak hrozně směje. Držela v ruce puget rudých růží a koukala vzhůru na mě, jak se blížím po schodech dolů. V tu chvíli mi došlo, že má Andrea narozeniny.

Zírala jsem na tu kytici a nevnímala nic okolo.

„Koukni, kdo přijel!“

Nějak mi to nedocházelo. No co, mesík jako každý jiný. Docvaklo mi to, až když se usmál. Byl to Martin, Andrein přítel, nikoliv však messenger z povolání. Stál tam ve žlutočerném mundůru s helmou a mikrofonem u ucha a dělal, že hovoří s operátorkou. Ocenila jsem jeho divadelní talent, pak jsem na něj ale vyhrkla: „No nazdar, kdes to prosím tě sebral, to je úžasnej nápad!“

Martin občas vypomáhá v divadle Ypsilon, v tu dobu byla do programu zařazena i hra Messenger, a tak se rozhodl na chvíli se jím stát. Přece nebude kytku Andree jen tak posílat, to by nebyl jeho styl. V divadle si vypůjčil oblečení, koupil květiny, sedl na kolo a vyrazil do centra Prahy. Zbytek už znáte…

Kytka byla tak obrovská, že si Andrea skoro nevšimla obálky důkladně zastrčené mezi květy. Uvnitř byl lístek na koncert skupiny Monkey  Business. A co následovalo dál? No co byste čekali, ano, pusa jako hrom!

Pochyby se najednou rozplynuly, stejně tak jako zmizela atmosféra všedního dne. Zbytek dne seděla Andrea v kanceláři a při pohledu na růže se jí na tváři zračil spokojený úsměv.

Reklama