26. 7.- 27. 7.   Beran

 

-          Beran ovlivňuje oblast hlavy až po nos. Energie Berana způsobuje, že v těchto dnech snadno podléháme bolestem hlavy a migrénám. Snažte se proto vyvarovat řešení složitých problémů, nenechávejte na dny Berana ani příliš důležitá rozhodnutí, ani se nesnažte dohnat práci v posledních dnech zanedbávanou.

-          Dopřejte si masáž hlavy, vykartáčujte si, anebo ještě lépe, nechte si vykartáčovat vlasy dřevěným kartáčem a pozorujte ten úžasný pocit úlevy.

-          Rychlou pomocí na bolest hlavy je jednoduchý cvik: uchopte se pravou rukou za kořen nosu a krouživými pohyby jemně masírujte toto místo.

-          Vhodný čas k péči o problematickou pleť.

-          Sklízejte a zavařujte ovoce a zeleninu, sklízejte a sušte bylinky. Pohnojte ovocné stromy a zeleninové záhony.

-          Větrejte peřiny

 

 

28. 7., 29. 7. a 30. 7. Býk

 

-          Dny Býka ovlivňují partie krku, šíje, působí na hrtan a štítnou žlázu.  Dopřejte si masáž těchto partií.

-          Vládne chladná kvalita dne a snadno můžete přijít k nachlazení, zvláště angíně.

-          Nenamáhejte v těchto dnech hlasivky, netrénovaní lidé mohou po delším proslovu snadno přijít o hlas. Chraňte si uši, dopřejte jim klid a ticho a vyvarujte se průvanu.

-          Vhodná doba pro odstranění zubního kamene a vůbec péče o zuby.

-          Sklízejte, uskladňujte a konzervujte kořenovou zeleninu, vytahujte cibuli a nechejte ji proschnout na záhonku.

 

31. 7. a 1. 8.  Blíženci

 

-          Ovlivňují ramena, paže, ruce a částečně i plíce.

-          Lidé trpící revmatismem mívají v těchto dnech potíže, příčinou je změna počasí, ke které ve dnech Blíženců dochází.

-          Vhodný čas pro masáže ramen, rukou.

-          Vysazujte pnoucí rostliny, hnojte květiny, které mají bohatě kvést.

      -     Zastřihujte živé ploty, stříkejte růže proti mšicím a padlí.   
Reklama