Bobová dráha na Proseku připravila speciální valentýnský program pro zamilované. Po celý únor si dvojice mohou společně na bobech zajezdit za cenu jedné vstupenky. Jízda ve dvou je tělo na tělo, takže veškerý ostych musí stranou i u čerstvých známostí.

Díky rychlé jízdě a prudkým zatáčkám se i ta největší stydlivka bude držet jako klíště. Prodlužte si příjemné chvíle posezením v útulné restauraci, která je součástí areálu. K čerstvě upečené pizze dostanete nápoj zdarma (nealko, pivo, víno,…). A protože svátek zamilovaných je o červené, po celý únor bude na bobové dráze Polar – jahodový likér za skvělou cenu.

 

Ačkoli se svatý Valentýn slaví 14. února, rozhodla se bobová dráha prodloužit svátek zamilovaných na celý měsíc. Zajezdit si můžete přijít každý den (ve všední den od 13.00 do 22.00 hodin, o víkendu od 10.00 do 22.00 hodin).

 

O svátku svatého Valentýna

Bobová dráha v datech

 

Celková délka včetně vleku   970 metrů

Délka dráhy                        780 metrů

Maximální rychlost             50 km/hodinu

Celkové převýšení               50 metrů

Kapacita    250 osob/hodinu

Vstupné     50.- Kč/1 jízda

Slevy         Objemové a věkové slevy

Věková omezení    Do 8 let pouze s doprovodem

Občerstvení           Restaurace s pizzerií

Parkoviště  Pro osobní automobily přímo u objektu

Doprava     Stanice metra B Vysočanská, 10 minut pěšky podle navigačního systému

Vozem Prosecká ulice (bývalá umělá lyžařská sjezdovka)

Použitá technologie     Wiegand

Historie svátku souvisí s křesťanským mučedníkem, který byl odsouzen k smrti za neuposlechnutí rozkazu římského císaře Claudia II. Kvůli probíhajícím válkám a potřebě nových válečníků zakázal císař sňatky. Kněz Valentýn přesto tajně dál oddával milence. Byl přistižen a odsouzen k smrti. Rozsudek byl vykonán právě 14. února. Těsně před svou smrtí poslal dceři vězeňského dozorce poslední milostný vzkaz, který byl zakončen slovy „Od tvého Valentýna“. Tak vznikla tradice dávání tzv. valentýnky jako svá vyznání lásky.

 

Informace o dráze

Bobová dráha je dlouhá téměř 800 metrů, celkové převýšení je 50 metrů a maximální rychlost 50 km/hodinu. Kromě délkových a rychlostních parametrů je zajímavý i profil trati, který obsahuje 720stupňové zatáčky. Dráha splňuje maximální bezpečnostní parametry. V areálu dráhy je restaurace s pestrou nabídkou jídel a nápojů. Pro děti je k dispozici dětské hřiště s horolezeckou ministěnou a prolézačkami. Další info: www.bobovadraha.cz