O síle tohoto našeho souputníka věděli už naši předkové. Ovlivňuje na Zemi  tolik procesů, že si to často ani neuvědomujeme. Stabilizuje například i rotaci Země.

V podstatě by bez něho nemohl na naší planetě vzniknout život. Na měsíčních fázích přímo závisí mnoho dějů, které jsou spojeny s přírodou, mořem i lidskou myslí. V astrologii zastupuje mateřský princip..

 

 

Jednou z jeho nesilnějších fází je úplněk.

Pozorovala jsem, jak například takový úplněk zahýbá řidiči na silnicích. To byste koukali, co jsou schopní lidé v tuto dobu v dopravě vystřihnout za věci.

Pán si to šine v protisměru, jiný ve snaze najet na dálnici zhodnotil, že podjede kamion, a ještě si k tomu vyhodil blinkr na druhou stranu.

Babka s taškou na kolečkách bere čtyřproudou dálnici napříč.

Přímo přede mnou na semaforu borec zařadí zpátečku místo jedničky. (skoro jsem se umlátila vlastníma rukama ve snaze rychle zareagovat.)   

Za úplňku  je statisticky i více dopravních nehod.

Je to proto, že lidé jsou díky němu nepozorní, roztěkaní, více se zabývají city, jsou zranitelnější a také hůře reagují.

Některé bolí hlava, nemohou usnout, a o somnabulech ani nemluvím. Také sebevrazi si prý více vybírají úplněk.

 

 Silný vliv úplňku lze ale také skvěle využít. 

Největší spojení s Lunou máme ale my - ženy. Měsíc je ekvivalentem ženské energie. Menstruační cyklus ženy je přímo napojený na měsíční fáze.

 

Kromě toho, že v tuto dobu silněji reagujeme na citové prožitky, má naše tělo tendenci se zásobovat. Pro začátek snižování váhy je třeba dobré začít právě za úplnku tím, že budeme pouze pít.

V tuto dobu si ale například nenechávejte (pokud to není nutné) vytrhnout zub. Rány mají totiž tendenci více krvácet.

Léčivé bylinky se sbírají v den úplňku. Mají větší sílu.

 

Následující dva týdny, tedy

od úplnku do novolunní, Měsíc couvá  ubývá. Lépe se v tomto období  čehokoli zbavujeme. Ať už je to nadváha, zlozvyky, choroby, nebo třeba pupínky či nechtěný nápadník J.

 

Od novu k úplňku Luna přibývá – roste.

Je to doba, kdy je vhodné s něčím novým začít. Pohané v tu dobu například uzavírali sňatek. Ten ale nebyl modelovaný tak, jak ho známe dnes. Dvojice se braly na dobu určitou. Přijde mi to rozumné. Například od Samhainu k Samhainu s tím, že se pak sňatek znovu rituálně obnovil, nebo formulace zněla „dokud láska trvá“.

 

Den novu, což je vlastně čas, kdy Měsíc není – zmizí, můžeme tedy pokládat za čas začátků.

 

 

 

V magii

Měsíční fáze se samozřejmě hojně využívají i pro rozličné magické úkony a rituály. Vlastně se málokdy obejdou bez toho, aby ten, kdo chce touto formou ovlivnit okolní dění, nevěděl, jak stojí Luna. Není ovšem smysluplné, vrhat se do takových forem „zábavy“ ve snaze zkusit, jestli to zafunguje. Ovlivnit něco, s ohledem na zákon akce a reakce, není problém, jen je potřeba počítat právě s tou reakcí. Nic totiž není zadarmo.

Reklama