Zdá se, že se léto přeci jen nakonec ukáže. Po dlouhé zimě a chladném jaru už se blýská na lepší časy, teplota opatrně stoupá a ovoce se začíná červenat. Každý, kdo má zahradu, anebo možnost natrhat si čerstvé plody přímo ze záhonu či stromu, moc dobře ví, jaký je to zážitek. Jahody chutnají po jahodách a pomalé opalování na slunci je znát na sladkosti i vůni. Podobně jsou na tom meruňky a další ovoce, kterému spěch a dlouhý transport ze zahraničí rozhodně neprospívá. Kromě toho, že se ovoce na export často trhá neuzrálé, aby náročnou cestu vydrželo, je chemicky více ošetřeno a každým dnem od sklizně ztrácí něco z vitaminů a dalších nutričně cenných látek. I proto se vyplatí konzumovat ovoce z lokálních zdrojů.

Jahody potěší dietářky a zvýší chuť na sex


j1.jpg
Foto: Shutterstock

Určitě vás nepřekvapí informace, že jahody patří k jednomu z nejoblíbenějších ovocí vůbec. Jejich báječné chuti a vůni evokující léto odolá málokdo. Honí-li vás mlsná, sáhněte právě po nich. Jde o ovoce s vysokým obsahem vody (až 87 %) a nízkou energetickou hodnotou (okolo 30 kalorií na 100 gramů). Bohaté jsou na vitaminy C, A, B a E, obsahují také kyselinu ellagovou, která má protirakovinné účinky. Nezanedbatelný je obsah více či méně obvyklých minerálů (draslík, vápník, hořčík, zinek, bor, fluor, kobalt a molybden). Díky zinku v semínkách platí jahody za chutné afrodiziakum, protože právě tento minerál ovlivňuje sexuální výkonnost. Plody navíc podporují krevní oběh v pohlavních orgánech a aktivují spermie. Díky vyššímu obsahu lehce stravitelné vlákniny jsou ideální na přípravu džemů a marmelád.

Věděli jste, že jahodám nesvědčí mytí pod tekoucí vodou? Přicházejí tak až o 50 % své typické vůně. Vhodnější je položit jahody na chvíli do mísy s vodou a následně nechat okapat.

Připravte si jahodový peeling

Pokud budete mít přebytky, které se nevejdou do břicha ani do sklenice, využijte jich v rámci domácí kosmetické péče. Opatrně rozmačkejte tři až čtyři zralé jahody a jemně jimi promasírujte obličej a dekolt. Jahodová zrníčka budou působit jako účinný peeling, pokožku vyčistí a odstraní odumřelé buňky. Po pár minutách důkladně smyjte.


j5.jpgFoto: Shutterstock

Jahody jsou historickou plodinou. Znali je už lidé v pravěku, velmi je oceňoval ikonický řecký lékař Hippokrates a nesměly chybět na stolech římských boháčů. U nás se jahody začaly pěstovat až v 19. století na Benešovsku.

Maliny si se superpotravinami z dovozu nezadají


j2.jpg
Foto: Shutterstock

Také maliny patří k ovoci, které si většina z nás spojí s létem, prázdninami u babičky a vůní domácí marmelády. Bez nadsázky lze maliny považovat za (dnes tak populární) superpotravinu, která vám přinese víc než řada exotických plodů. Navíc je naše tělo právě na tento druh ovoce, resp. lokální plodiny, mnohem lépe nastaveno. Maliny jsou plné vitamínu C, který je zcela zásadní pro lidský organismus. Obsahují i některé vitaminy skupiny B, vitamin E, A, z minerálních látek pak stojí za zmínku železo, hořčík, zinek, měď, vápník, fosfor a draslík. Konzumace malin je doporučována i během horečnatých stavů, protože podporují pocení a vyplavování toxinů z těla. Preventivně působí i proti rakovině a kardiovaskulárním chorobám.

V lidovém léčitelství je těhotným ženám na konci třetího trimestru doporučován čaj z listů maliníku. Ten má příznivý vliv na děložní stěnu a lépe tělo připraví na porod. Konzumace malin nebo čaje se ovšem doporučuje také mužům, protože má pozitivní vliv na hladinu testosteronu v krvi a příznivě působí při poruchách erekce a jiných sexuálních dysfunkcích. 

Osvěžte se domácím malinovým sorbetem

Potřebujete:

  • 600 g malin
  • 3 polévkové lžíce medu 
  • 50 g třtinového cukru
  • šťávu z 1/2 citronu 
  • 1–2 polévkové lžíce malinového likéru (nemusí být)
  • na dozdobení čerstvou mátu, meduňku a maliny

Postupujete:
Maliny důkladně rozmixujte, několik si jich nechte na pozdější dozdobení. Cukr a med svařte v troše vody a nechte vychladnout. Poté smíchejte s malinami a citronovou šťávou, případně malinovým likérem. Ideálně nerezovou formu nebo menší formičky vypláchněte studenou vodou a směs nalijte. Nechte do druhého dne ztuhnout v mrazáku, poté vyklopte. Při servírování dozdobte čerstvými bylinkami, malinami, případně krystalky cukru. Fantazii se meze nekladou.


j-.jpgFoto: Shutterstock

Mohl by vás zaujmout také článek Kontryhel, ostružník nebo červený jetel? Vsaďte na přírodu a vyzkoušejte bylinky na tradiční ženské potíže

Meruňky působí jako elixír mládí a mentální svěžesti

j3.jpg
Foto: Shutterstock

A do třetice všeho dobrého. Meruňky jsou doslova pokladem sadů a zahrad. Co do oblíbenosti vynikají nad broskvemi a nutričně patří k nadstandardním potravinám. Výjimečně chutnají a bohaté jsou na řadu tělu prospěšných látek. Jak už barva ovoce napoví, jsou skvělým zdrojem beta-karotenu, významného antioxidantu s řadou preventivních účinků. Za zmínku stojí nezanedbatelný obsah vitaminů C, B a A, z minerálních látek má významný podíl železo a draslík. Blahodárný vliv mají meruňky na vlasy, pokožku a nervy. Omlazují a zpomalují proces stárnutí, bystří paměť a soustředění, a jsou skvělé pro anemické osoby (nedostatek železa). Našemu tělu svědčí a nejlepší jsou ty lokální, čerstvě utržené. Z meruněk se využívají také jádra. Olej z nich bývá základem řady kosmetických výrobků, má jemnou vůni, dlouhou trvanlivost a vysokou regenerační schopnost.

Meruňky mají co dělat i s dlouhověkostí. Pod vrcholky Himaláje na pákistánsko-indickém pomezí žije národ Hunza. Ten je proslulý tím, že se místní dožívají velmi vysokého věku a století lidé tu nejsou výjimkou. Pravděpodobným důvodem je jejich jídelníček, jehož hlavní součástí jsou právě meruňky. Těm se ve zdejším klimatu skvěle daří.

Nakopněte pleť maskou z meruněk

Meruňky jsou vhodné především pro zralou pleť. Domácí masku z nich si vytvoříte jednoduše tak, že rozmixujete dvě větší zralé meruňky, přidáte trochu plnotučného tvarohu (nic nezkazíte ani zakysanou smetanou), čajovou lžičku medu a dvě lžičky čerstvé citronové šťávy. Ingredience případně upravte tak, aby vznikla hustší kaše, která se vám bude snadno nanášet na obličej a dekolt. Směs nechte zaschnout a působit cca 20 minut. Poté důkladně omyjte. Pokožka bude následně v daleko lepší kondici než před aplikací masky.


j6.jpgFoto: Shutterstock

Zdroj Info: Babiččiny dobré rady, zkušenosti autorky, Wikipedia, Vitalia, Přírodní psychofarmaka - Celostní medicína pro duši

Reklama