shutterstock-667960087.jpg

Foto: Shutterstock

Jedním z důležitých aspektů udržitelného hospodaření je i využívání maximálního potenciálu jednotlivých rostlin. U meruněk i u švestek bylo takto opomíjeným drahokamem jádro z pecky. Pecky z plodů bývaly vedlejším produktem, pro který dlouhodobě neexistovalo žádné využití. Až díky nápadu vylisovat z nich olej bylo možné jednak podpořit cíl snižování odpadů při zpracovávání plodin, současně jsme si tím otevřeli bránu k úžasným vlastnostem a blahodárným přínosům tohoto tekoucího pokladu pro zdraví a krásu nás samých.

Oba oleje obsahují širokou škálu nenasycených mastných kyselin, vitamínů, provitamínů a minerálů. Díky vyváženému poměru kyseliny olejové a kyseliny linolové se oba oleje vyznačují příjemnou texturou, která pokožku šetrně ošetří a zanechá ji hebkou a vyživenou. Oleje se lehce vstřebávají a velmi jemně voní. U obou typů olejů je úžasnou výhodou vysoká odolnost vůči oxidaci, takže při běžném každodenním používání je možné mít jej vždy po ruce i při pokojové teplotě, přičemž si stále zachovávají vysokou kvalitu. Jejich antioxidační potenciál je považován za mnohem vyšší než u jiných známých stabilních olejů, jakými jsou například olivový nebo arganový olej.

shutterstock-1749883277.jpg

Foto: Shutterstock

Pojďme se teď blíže podívat na ten meruňkový:

Meruňky se k nám pravděpodobně dostaly v římských dobách a za krajinu jejich původu je označovaná Čína. V Evropě se nejdříve pěstovaly v Itálii a následně se rozšířily i do ostatních evropských zemí s teplejším klimatem. V posledních desetiletích se díky teplotním změnám můžeme zralým meruňkám těšit i v našich zeměpisných šířkách a dopřát si tak sladkost a výživnou hodnotu těchto lahodných plodů.

Ovocná jádra meruněk (lat. název Prunus armeniaca) obsahují přibližně 40 až 50 % světle žlutého a jemného oleje, který podobně jako olej švestkový připomíná svou vůní sladké mandle. Tato typická vůně se v oleji vyskytuje díky látce zvané amygdalin, což je glykosid, který se kromě jiného objevuje ještě např. v mandlích či jádrech jablek.

Meruňkový olej je ve svém použití velmi univerzální. Je vhodný pro všechny typy pleti a lze jej podle libosti kombinovat s jakýmkoli jiným olejem. Obzvláště vhodný je pro péči o pokožku miminek a hodí se jako skvělá alternativa mandlového oleje, když se maminka obává možné alergické reakce na ořechy. Druhým velmi rozšířeným použitím meruňkového oleje je odličovací olej. Jemně vyhlazuje pokožku, zklidňuje ji, zanechává ji čistou, hebkou a projasněnou. Díky své lehké struktuře se skvěle hodí do masážních směsí nebo jako nosný olej do aromaterapeutických produktů.

Psali jsme také: Švestkový olej je osmkrát silnější než arganový. Můžete ho využít v boji proti vráskám i pro krásné vlasy

rtet.jpg

Olej z hořkých meruňkových jader (Goodie, 195 Kč) / Renovality meruňkový olej (Biooo, 200 kč) / Allskin Meruňkový olej (Benu, 149 Kč)

Foto: Se souhlasem Goodie, Biooo, Allskin
Zdroj: Tiskové materiály Goodie

Reklama